Karta weryfikacji szczegółowej dla projektu Tężnia solankowa przy zbiorniku retencyjnym na ul. 2 Morskiego Pułku Strzelców i ul. Wielkokackiej (2022/WIT/0009)

Imię: Małgorzata
Nazwisko: Formela
E-mail: m.formela@zdiz.gdynia.pl
Afiliacja w strukturze urzędu: Zarząd Dróg i Zieleni
Lp. Kryteria kontrolne Tak Nie Trudno powiedzieć Nie dotyczy
1. ---
2. ---
3. ---
4. ---
5. ---
6.
7. ---
8. ---
9. ---
10. ---
11. ---
12. ---
13. ---
14. ---
15. ---
16. ---
17.
18. ---
19. ---
20. ---
21. ---
22.
23.

---
Budowa tężni planowana jest na terenie, na który obecnie wykonywana jest koncepcja zagospodarowania terenu. Nie ma zatem możliwości określenia docelowej lokalizacji tężni , a co się z tym wiąże weryfikacji kosztów przeznaczonych na jego realizację. Ze względu na mnogość innych , planowanych elementów zagospodarowania terenu bardziej celowym byłoby zamontowanie ew. tężni po zakończeniu projektowania.
Koszty zadania określone przez Inicjatora nie obejmują: kosztów dozoru (obiekt narażony jest na dewastację i nie będzie można go utrzymać w stanie pierwotnym) , kosztów dostawy solanki w cysternach, zrzutu solanki do kanalizacji przed zimą/konserwacją/czyszczeniem, szkoleń pracownika od automatyki, wymiany części pogwarancyjnych/części zamiennych/automatyki i sterowników
Tężnie solankowe eksploatowane są w sezonie letnim, w czasie kiedy pogoda umożliwia naturalne inhalacje nad morzem, dodatkowo połączone z tak potrzebną aktywnością fizyczną. W sezonie zimowym inhalacje nie będą dostępne. Nie ma zatem większego sensu budowanie tężni solankowych w terenie nadmorskim.
Dodatkowo tężnia znajdować się będzie w sąsiedztwie bardzo ruchliwych ulic – w rejonie o dużym zanieczyszczeniu powietrza i natężeniu hałasu.
Data publikacji: 2022-06-23 17:30