Karta weryfikacji szczegółowej dla projektu Park w Dolinie ulicy Dembińskiego (LES/0008)

Imię: Zofia
Nazwisko: Halikowska
E-mail: z.halikowska@gdynia.pl
Afiliacja w strukturze urzędu: Biuro Ogrodnika Miasta
Lp. Kryteria kontrolne Tak Nie Trudno powiedzieć Nie dotyczy
1. ---
2. ---
3. ---
4. ---
5. ---
6.
7. ---
8. ---
9. ---
10. ---
11. ---
12. ---
13. ---
14. ---
15. ---
16. ---
17.
18. ---
19. ---
20. ---
21. ---
22.
23.

---
Wniosek niemożliwy do realizacji z następujących powodów:

Działka 2031 objęta jest obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Na obszarze projektowanego Parku plan miejscowy ustala następujące przeznaczenie terenów: 091 UO,US - usługi oświaty i wychowania, usługi sportu i rekreacji, 092 US,ZP - usługi sportu i rekreacji, zieleń urządzona, 104 ZL - lasy. Według wytycznych Biura Planowania Przestrzennego ze względu na ustalone w planie minimalne powierzchnie działek budowlanych wskazane jest by cały teren 091 UO,US i 092 US, ZP objąć jednym zamierzeniem inwestycyjnym.
Teren 091 UO,US powinien być przeznaczony pod usługi oświaty i wychowanie, takie jak przedszkole, szkoła podstawowa - brak możliwości realizacji projektu na tym obszarze.
Na terenie 092 US, ZP - planowany jest otwarty zbiornik retencyjny.
Obszar planowanego parku znajduje się na terenach utrzymywanych w bieżącym użytkowaniu rolniczym, sklasyfikowanych w powszechnej ewidencji gruntów jako R IVb i RV oraz Ps V. Teren ten objęty jest umowami dzierżawy. Realizacja projektu wymagałaby przeprowadzenia procedury wyłączenia gruntów z produkcji rolnej oraz opinii klasyfikatora gruntów w zakresie pochodzenia gleb (mineralnego czy organicznego) oraz uzyskania decyzji na wyłączenie gruntów z produkcji rolnej.
Park planowany jest na skarpach o dużym nachyleniu, dojazd zniszczonymi drogami, ograniczona możliwość budowy parkingu. Realizacja projektu wymagałaby remontu dróg dojazdowych i stworzenia miejsc parkingowych ze względu na dużą odległość od większych osiedli.
Ze względu na ukształtowanie terenu brak możliwości przystosowania dla potrzeb osób niepełnosprawnych zgodnie z opinią Samodzielnego referatu ds Dostępności.
Realizacja projektu na obszarze leśnym - praktycznie niemożliwa ze względu na ukształtowanie terenu. Przystosowanie planowanego fragmentu lasu wymagałoby wykonania w szerokim zakresie prac ziemnych w celu niwelacji terenu, wycinek drzew i karczowania krzewów. Konieczne wyłączenie gruntu z produkcji leśnej. Teren objęty mpzp 104 ZL - lasy - co wyklucza uzyskanie Decyzji Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku na wyłączenie z produkcji leśnej.
Koszt projektu nie uwzględnia poprawy infrastruktury drogowej i budowy miejsc parkingowych, kosztów związanych z ewentualnym wyłączeniem z produkcji leśnej, niwelacji terenu oraz przystosowania dla potrzeb osób niepełnosprawnych (które jest niemożliwe do wykonania w tej lokalizacji). Niedoszacowano kosztów wykonania projektu, dokumentacji i pozwoleń, usuwania samosiewów, karczowania drzew wraz z wywiezieniem oraz ilości latarnii. Łącznie szacunkowy koszt zadań koniecznych do wykonania zadania należałoby powiększyć o 470 tys. zł.
Wniosek niemożliwy do realizacji.
Data publikacji: -0001-11-30 00:00