Karta weryfikacji szczegółowej dla projektu Nowoczesny plac zabaw przy ul. Wrocławskiej (2023/ORL/0013)

Imię: Paulina
Nazwisko: Jakielaszek
E-mail: p.jakielaszek@gdynia.pl
Afiliacja w strukturze urzędu: Wydział Ogrodnika Miasta
Lp. Kryteria kontrolne Tak Nie Trudno powiedzieć Nie dotyczy
1. ---
2. ---
3. ---
4. ---
5. ---
6.
7. ---
8. ---
9. ---
10. ---
11. ---
12. ---
13. ---
14. ---
15. ---
16. ---
17.
18. ---
19. ---
20. ---
21. ---
22.
23.

Zieleń i rodzaj nawierzchni
31.05 - w opisie projektu dodano informację o konieczności zachowania wszystkich drzew i krzewów - 'Cały drzewostan i nasadzenia w obrębie placu zabaw winny zostać w stanie nienaruszonym. Należy dołożyć szczególnych starań by podczas prac nie uszkodzić systemów korzeniowych znajdującej się roślinności.'
W szacunkowych kosztach realizacji uwzględniono koszt wykonania Inwentaryzacji zieleni. Projekt pod kątem zieleni możliwy do realizacji. Uwagi dotyczące projektowanych nawierzchni uwzględnić na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Wykonanie nawierzchni EPDM ograniczyć do miejsc lokalizacji urządzeń dla osób niepełnosprawnych oraz dojazdu do nich. W pozostałych miejscach przewidzieć zastosowanie nawierzchni przepuszczalnych, np. Hanse Grand lub lokalnie pozostawienie piasku. Nawierzchnie EPDM projektować w neutralnej kolorystyce. Pod kątem zastosowanych materiałów i ich kolorystyki dokumentacja powinna zostać uzgodniona z Plastykiem Miasta.


W obrębie istniejącego placu zabaw występują grupy krzewów oraz egzemplarze drzew. Wszystkie drzewa należy przeznaczyć do pozostawienia, ze względu na brak planowanych nowych nasadzeń krzewów projekt powinien przewidywać także pozostawienie krzewów, są one istotnym elementem tej przestrzeni podnoszącym jakość z jej korzystania.
W przybliżonych kosztach realizacji ująć koszt inwentaryzacji zieleni i gospodarki zielenią – 3tys. zł.
Inwestycja nie może kolidować z istniejącą zielenią i naruszać systemów korzeniowych istniejących drzew. Wszelkie prace związane z wymianą nawierzchni oraz demontażem i montażem urządzeń należy prowadzić w taki sposób, aby nie wpłynęły negatywnie na kondycję zdrowotną oraz estetykę drzew i krzewów. W projekcie należy przewidzieć zastosowanie rozwiązań zapobiegających uszkodzeniu systemów korzeniowych drzew.
Na etapie opracowywania dokumentacji projektowej należy uwzględnić ochronę istniejącej zieleni na placu budowy. Jeżeli istnieje jakiekolwiek ryzyko uszkodzenia korony, pnia lub systemu korzeniowego drzew każdorazowo należy je zabezpieczyć. Sprzęt ciężki nie może się poruszać, a materiały budowlane nie mogą być składowane w obrębie koron istniejących drzew, W tym celu przed rozpoczęciem prac należy wyznaczyć i zabezpieczyć Strefy Ochrony Drzew (SOD) w terenie oraz trasę przebiegu pasa technicznego niezbędnego do prowadzenia prac budowlanych na poszczególnych odcinkach (np. przejazd maszyn lub składowanie materiałów budowlanych).

Wykonanie nawierzchni EPDM ograniczyć do miejsc lokalizacji urządzeń dla osób niepełnosprawnych oraz dojazdu do nich. W pozostałych miejscach przewidzieć zastosowanie nawierzchni przepuszczalnych, np. Hanse Grand lub lokalnie pozostawienie piasku. Nawierzchnie EPDM projektować w neutralnej kolorystyce. Pod kątem zastosowanych materiałów i ich kolorystyki dokumentacja powinna zostać uzgodniona z Plastykiem Miasta.
Ze względu na istniejącą zieleń dokumentację projektową należy uzgodnić z Wydziałem Ogrodnika Miasta.

Na etapie sporządzania dokumentacji projektowej uwzględnić powyższe uwagi.
W przybliżonych kosztach realizacji ująć koszt inwentaryzacji zieleni i gospodarki zielenią – 3tys. zł.
Data publikacji: 2023-06-01 09:16