Karta weryfikacji szczegółowej dla projektu Plac zabaw przy ulicy Steyera (2024/POD/0001)

Imię: Inna
Nazwisko: Salyha
E-mail: inna.salyha@gdynia.pl
Afiliacja w strukturze urzędu: Wydział Ogrodnika Miasta
Lp. Kryteria kontrolne Tak Nie Trudno powiedzieć Nie dotyczy
1. ---
2. ---
3. ---
4. ---
5. ---
6.
7. ---
8. ---
9. ---
10. ---
11. ---
12. ---
13. ---
14. ---
15. ---
16. ---
17.
18. ---
19. ---
20. ---
21. ---
22.
23.

Zieleń
proszę o naniesienie następujących poprawek/uzupełnień w projekcie BO 2024/POD/0001:
1) należy dołączyć tylko 1 mapę z ostateczną lokalizacją. Pozostałe mapy należy usunąć.
2) proszę zakres opracowania wyznaczyć poza skarpą i rosnącą na niej zielenią.

- proszę o naniesienie powyższych zmian do 30.04.2024 r. (godz. 07:00)

wszystkie zmiany zostały dokonane

02.05.2024 r.
1. Ze względu na występujące w bezpośrednim sąsiedztwie drzewa, krzewy oraz już istniejące zagospodarowanie terenu, na etapie projektu i realizacji należy zadbać o to aby inwestycja nie wpłynęła negatywnie na stan zdrowotny i estetykę zieleni istniejącej (poprzez między innymi: odsunięcie dróg technicznych, nie składowanie materiałów budowlanych na terenach zielonych, odsunięcie zakresu prac ziemnych na odległości nie kolidujące z istniejącymi nasadzeniami).
2. Wszelkie prace należy prowadzić w odległości minimum 1 m od rzutu korony istniejących w sąsiedztwie drzew. Już na etapie dokumentacji projektowanej należy uwzględnić ochronę istniejącej zieleni na placu budowy oraz wzdłuż dróg tymczasowych oddzielając je ogrodzeniem lub stosując odeskowanie zgodnie ze sztuką ogrodową.
Inwestycja nie może kolidować z systemami korzeniowymi drzew w stopniu zagrażającym ich kondycji oraz statyce, dotyczy to np. mocowań ławek do podłoża za pomocą kotew lub betonowania bezpośrednio w gruncie.
3. WOM zaleca zminimalizowanie nawierzchni syntetycznej do niezbędnego minimum lub najlepiej zastąpienie ich inną nawierzchnią np. ze specjalnych zrębków (na place zabaw), piaskiem lub trawą. Są one naturalnym elementem, zdrowszym dla dzieci, bardziej przyjaznym dla środowiska i pasującym do każdego krajobrazu. Zaleca się aby ewentualne nawierzchnie bezpieczne stosować w neutralnych kolorach. Kolorowe powierzchnie syntetycznej nawierzchni są nieprzyjazne człowiekowi (opary oraz pył powstający ze ścierania tworzywa sztucznego jest wdychany przez dzieci), ponadto wykonywane są one kosztem nawierzchni przepuszczalnych.
4. Lokalizacja placu zabaw nie może zabierać mieszkańcom dostępu do istniejącego przedeptu.
5. Szczegółowe rozwiązania zadań projektowych, tj. elementów wyposażenia , technologii wykonania itp. będą rozpatrywane przez Wydział Ogrodnika Miasta pod względem wpływu na istniejącą zieleń na etapie projektu.
6. Dokumentację projektową należy uzgodnić z Wydziałem Ogrodnika Miasta.
Data publikacji: 2024-05-28 13:37