Karta weryfikacji lokalizacji dla projektu Strefa zabawy na terenie Szkoły Podstawowej nr 26 przy ul.Tatrzańskiej 40 (DZL/0021)

Imię: Monika
Nazwisko: Kroplewska
E-mail: m.kroplewska@gdynia.pl
Afiliacja w strukturze urzędu: Wydział Architektoniczno - Budowlany UM
Kryteria kontrolne Tak Nie Nie dotyczy

Działka nr 21 obręb 0013 Działki Leśne w Gdyni znajdują się na terenie, na którym obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego nr 1005, części dzielnicy Działki Leśne w Gdyni, rejon ulic Warszawskiej, Wolności i Witomińskiej, uchwalonym Uchwałą nr XLIV/908/14 Rady Miasta Gdyni z dnia 25.06.2014r. (Dz.Urz.Woj.Pom. z dnia 23.07.2014r., poz.2522) i położona jest w strefie oznaczonej na mapie 051 UO – usługi oświaty i wychowania.
Remont placu zabaw i rekreacji (obejmujący montaż urządzenia sprawnościowych, zabawowe dla dzieci, ogrodzenie), zakwalifikowano do obiektów małej architektury w miejscach publicznych. W związku z tym, zgodnie z art. 29 ust. 1 pkt 22 ustawy Prawo budowlane, roboty budowlane polegające na budowie obiektów małej architektury w miejscu publicznym, nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę, natomiast w myśl z art. 30 ust. 1 pkt 4 ustawy, zamiar ich wykonania wymaga zgłoszenia organowi administracyjno-budowlanemu. Do zgłoszenia należy przedstawić projekt zagospodarowania terenu wykonany przez projektanta, posiadającego wymagane uprawnienia budowlane, dołączając zgodę właściciela terenu.
Wszystkie użyte elementy, muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa określone w obowiązujących przepisach i normach oraz posiadać certyfikaty zgodności z normami uprawniającymi do oznaczenia wyrobów znakiem bezpieczeństwa, ponadto wszystkie użyte materiały muszą posiadać atesty dopuszczające do stosowania w budownictwie.
Zaopatrzenie terenu w niezbędną infrastrukturę oraz wszelkie ewentualne kolizje z istniejącą infrastrukturą – na warunkach i w uzgodnieniu z właściwymi gestorami.
Część terenów, stanowi tereny potencjalnie narażone na osuwanie się mas ziemnych - wszelkie inwestycje budowlane na tych terenach powinny być poprzedzone szczegółowym rozpoznaniem budowy geologicznej i ustaleniem geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych z uwzględnieniem stateczności skarp i oceną możliwości odprowadzania wód opadowych do gruntu – zgodnie z obowiązującymi przepisami. W przypadku konieczności zabezpieczenia stabilności skarp, w projekcie budowlanym należy przewidzieć sposób ich zabezpieczenia.
Data publikacji: 2020-04-01 17:30