Karta weryfikacji lokalizacji dla projektu Barierki przy schodach na cmentarzu Oksywie (OKS/0015)

Imię: Monika
Nazwisko: Kroplewska
E-mail: m.kroplewska@gdynia.pl
Afiliacja w strukturze urzędu: Wydział Architektoniczno - Budowlany UM
Lp. Kryteria kontrolne Tak Nie Nie dotyczy
1.
2.
3.
4.

Obszar obejmujący działkę 2170, obręb 0021 Oksywie w Gdyni, znajduje się na terenie, na którym obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego części dzielnicy Oksywie w Gdyni, rejon ulic Dickmana, Muchowskiego i Kępa Oksywska (uchwała nr XXVIII/647/05 Rady Miasta Gdyni z dnia 23 lutego 2005 roku)– symbol w planie: 024 U, ZC – ZABUDOWA USŁUGOWA – USŁUGI SAKRALNE, CMENTARZ.
Teren położony jest w granicach zespołu ruralistycznego dawnej wsi Oksywie, wpisanego do rejestru zabytków województwa gdańskiego pod nr rejestru 992 (decyzja WKZ-5340/4/87/273 z dnia 16 lutego 1987 r.);
Teren cmentarzem wpisany do rejestru zabytków województwa gdańskiego pod nr rejestru A-1154 (decyzja WKZ-5340/14/96/3962 z dnia 16 sierpnia 1996 r.) –
Wszelkie roboty na tym terenie wymagają pozwolenia konserwatorskiego.
Teren położony jest w strefie ochrony archeologicznej - prace ziemne mogące naruszyć lub zniszczyć struktury podziemne (warstwy kulturowe) należy poprzedzić przeprowadzeniem badań archeologicznych. Szczegółowy zakres i rodzaj niezbędnych badań archeologicznych ustala właściwy konserwator zabytków w drodze decyzji.
Zamierzenia inwestycyjne należy uzgodnić Regionalne Centrum Informatyki Gdyni w zakresie możliwości wystąpienia kolizji z infrastrukturą podziemną Marynarki Wojennej.
W związku z wykonywaniem robót na obszarze wpisanym do rejestru zabytków wymagają one zgłoszenia. Do zgłoszenia należy przedstawić projekt zagospodarowania terenu wykonany przez projektanta, posiadającego wymagane uprawnienia budowlane, dołączając zgodę właściciela terenu.
Wszystkie elementy muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa określone w obowiązujących przepisach i normach oraz posiadać certyfikaty zgodności z normami uprawniającymi do oznaczenia wyrobów znakiem bezpieczeństwa, ponadto wszystkie użyte materiały muszą posiadać atesty dopuszczające do stosowania w budownictwie.
Wszelkie ewentualne kolizje z istniejącą infrastrukturą – na warunkach i w uzgodnieniu z właściwymi gestorami.
Projektowane balustrady winny spełniać wymagania zawarte w § 296, 297 i 298 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
Data publikacji: 2020-04-01 17:02