Karta weryfikacji lokalizacji dla projektu Linaria i linowe place zabaw dla dzieci i młodzieży w wieku 7-14 lat w 6 dzielnicach: Chwarznie-Wiczlinie, Cisowej, Obłużu, Oksywiu, Redłowie i Wielkim Kacku (OGM/0084)

Imię: Monika
Nazwisko: Kroplewska
E-mail: m.kroplewska@gdynia.pl
Afiliacja w strukturze urzędu: Wydział Architektoniczno - Budowlany UM
Lp. Kryteria kontrolne Tak Nie Nie dotyczy
1.
2.
3.
4.

1.Działka 1711, obr. Chwarzno-Wiczlino; znajduje się na terenie, na którym nie obowiązuje plan miejscowy zagospodarowania przestrzennego.

2.Działka 2020 , obręb 0012 Cisowa w Gdyni znajduje się na terenie, na którym nie obowiązuje plan miejscowy zagospodarowania przestrzennego.

3. Działka numer 189 obr. Obłuże znajduje się na terenie, na którym nie obowiązuje plan miejscowy zagospodarowania przestrzennego, jest on w trakcie opracowywania.

4. Obszar obejmujący działkę 1096 obręb 0021 Oksywie znajduje się na terenie, na którym obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego części dzielnic Oksywie i Obłuże w Gdyni, rejon ulic Płk. S. Dąbka, Bosmańskiej, Białowieskiej i Benisławskiego (Uchwała nr XXXIII/837/17 Rady Miasta Gdyni z dnia 28 czerwca 2017 r.)– symbol w planie: 098 US,ZP – USŁUGI SPORTU I REKREACJI, ZIELEŃ URZĄDZONA.
Wymogi określone w planie:
Zakaz zabudowy, dopuszcza się realizację obiektów małej architektury, terenowych urządzeń sportowych i rekreacyjnych oraz niezbędnych sieci, obiektów i urządzeń infrastruktury technicznej.Ustala się lokalizację ogólnodostępnych ciągów pieszych i rowerowych, zgodnie z przebiegiem orientacyjnie wskazanym na rysunku planu.

5. Działka 597, 589, 604, 605 obr. 0025 Redłowo w Gdyni znajduje się na terenie, na którym nie obowiązuje plan miejscowy zagospodarowania przestrzennego.

6. Działka 1799, obr. Wielki Kack znajduje się na terenie , na którym obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego części dzielnicy Wielki Kack w Gdyni, uchwalony uchwałą nr XLII/1336/2002 Rady Miasta Gdyni z dnia 26 czerwca 2002 roku – symbol w planie B 13 UP – funkcja podstawowa - usługi publiczne (należy przez to rozumieć usługi administracji publicznej, bezpieczeństwa i porządku publicznego, nauki, oświaty i wychowania, zdrowia i opieki społecznej, kultury, kultu religijnego, rekreacji i sportu (z wyjątkiem wyczynowego), w obiektach ogólnodostępnych - nie nastawione na przynoszenie zysku), funkcja dopuszczalna – nie ustala się.

Dla działek nie objętych planem nie wymaga się ustalenia warunków zabudowy;
Zgodnie z art. 29 ust. 1 pkt 22 ustawy Prawo budowlane, roboty budowlane polegające na budowie obiektów małej architektury w miejscu publicznym, nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę, natomiast w myśl z art. 30 ust. 1 pkt 4 ustawy, zamiar ich wykonania wymaga zgłoszenia organowi administracyjno-budowlanemu. Do zgłoszenia należy przedstawić projekt zagospodarowania terenu wykonany przez projektanta, posiadającego wymagane uprawnienia budowlane, dołączając zgodę właściciela terenu.
Wszystkie elementy wyposażenia, muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa określone w obowiązujących przepisach i normach oraz posiadać certyfikaty zgodności z normami uprawniającymi do oznaczenia wyrobów znakiem bezpieczeństwa, ponadto wszystkie użyte materiały muszą posiadać atesty dopuszczające do stosowania w budownictwie.
Zaopatrzenie terenu w niezbędną infrastrukturę oraz wszelkie ewentualne kolizje z istniejącą infrastrukturą – na warunkach i w uzgodnieniu z właściwymi gestorami.
Data publikacji: 2020-05-05 08:35