Panel obywatelski poświęcony przyszłości edukacji na terenie dzielnicy

Zweryfikowany negatywnie (niemożliwy do realizacji)
Łukasz Piesiewicz (lupiesiewicz@gmail.com)
projektodawca

Skrócony opis projektu

W związku z ogłoszeniem dokumentu o nazwie "Edukacja 2020-2030" (który to dokument w imieniu prezydenta W.Szczurka zaprezentował p.B.Bartoszewicz) zakładającego w perspektywie 2030 r. likwidację szkoły podstawowej nr 52, społeczność Grabówka wyraziła zaniepokojenie takimi planami. By lepiej zrozumieć powody tej decyzji, chcemy zwołać panel obywatelski, otwarty też dla mieszkańców innych dzielnic, na którym pochylimy się nad merytorycznymi argumentami UM Gdynia zawartymi w przywoływanym dokumencie oraz w wypowiedziach i innych dokumentach dotyczących przyszłości SP52.


Charakter projektu

Dzielnicowy, Grabówek

Typ projektu

Projekt mały

Kategorie projektu

edukacja


Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji


Numery i obręby działek


Własność działek

---

Szczegółowy opis projektu

W związku z ogłoszeniem dokumentu o nazwie "Edukacja 2020-2030" (który to dokument w imieniu prezydenta W.Szczurka zaprezentował p.B.Bartoszewicz) zakładającego w perspektywie 2030 r. likwidację szkoły podstawowej nr 52, społeczność Grabówka wyraziła zaniepokojenie takimi planami. By lepiej zrozumieć powody tej decyzji, chcemy zwołać panel obywatelski, na którym pochylimy się nad merytorycznymi argumentami UM Gdynia zawartymi w przywoływanym dokumencie oraz w wypowiedziach i innych dokumentach dotyczących przyszłości SP52. Chcielibyśmy, by wsparli nas w dyskusji nad planami UM Gdynia eksperci zewnętrzni (zajmujący się edukacją). Ważne dla zachowania ich obiektywności, jest to, by byli to eksperci spoza Trójmiasta, zaproponowani przez najbardziej zainteresowanych - społeczność SP52 i Radę Dzielnicy Grabówek. Panel powinien składać się z osób wybranych losowo spośród zainteresowanych (zgłaszających się). Podsumowaniem jego prac powinien być raport, w którym ocenione zostaną merytoryczne argumenty dotyczące planów na przyszłość edukacji podstawowej na Grabówku.


Panel powinien zostać przeprowadzony w zgodzie z ogólnie przyjętymi zasadami prowadzenia paneli obywatelskich. W ramach budżetu przewidujemy promocję uczestnictwa w panelu, druk materiałów dla uczestników, catering dla nich, opracowanie podsumowania pod względem graficznym i edytorskim. Panel powinien zebrać się minimum 3-krotnie.

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1promocja udziału w panelu 3000 zł
2koszty materiałowe (materiały, druk, publikacja końcowa) 2000 zł
3koszty osobowe (koordynatorzy, zaproszeni eksperci) 3000 zł
4koszty obsługi panelistów (sala, catering, organizacja spotkań itp.) 2000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 10000 zł

Załączniki



Komentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy