Piknik rodzinny z OSP Wiczlino z wymianą sąsiedzką rzeczy (3)

Projekt wybrany w głosowaniu
ChwarznoWiczlino
projektodawca

Skrócony opis projektu

Piknik ma na celu integrację mieszkańców, zdobycie lub ugruntowanie wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy, zasad zachowania się w sytuacji pożaru lub wypadku drogowego oraz jak zabezpieczać mienie i życie. Dla najmłodszych mieszkańców zostaną przygotowane gry i zabawy. Dodatkowo, przez cały czas trwania pikniku będzie możliwa wymiana niepotrzebnych rzeczy zalegających gdzieś na strychach czy w piwnicach takich jak na przykład foteliki samochodowe, rowerki, hulajnogi, zabawki, wózki czy ubranka dziecięce, z których pociechy już wyrosły.


Charakter projektu

Dzielnicowy, Chwarzno-Wiczlino

Typ projektu

Projekt mały

Kategorie projektu

sport i rekreacja


Lokalizacja projektu - Adres

ul. Chwarznieńska

Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji

Miejscem odbycia się proponowanego pikniku będzie niezagospodarowany jeszcze teren należący do Gminy – działka 514/4 (pomiędzy ulicą Chwarznieńską oraz Staniszewskiego, na tyłach pawilonu w którym znajdują się m.in. delikatesy Misiek oraz komisariatu).

Numery i obręby działek


Własność działek

M. Gdynia

Szczegółowy opis projektu

Dzielnica Chwarzno-Wiczlino (Gdynia Zachód) jest największą dzielnicą Gdyni i zajmuje ponad 20% jej obszaru. Jest to najmłodsza dzielnica, która jednocześnie najszybciej rozwija się z pośród wszystkich dzielnic Miasta Gdyni. Obecnie na jej terenie mieszka ponad 12 tysięcy zameldowanych mieszkańców. Od 1998 roku na terenie Gdyni Zachód trójmiejskie firmy z branży deweloperskiej prowadzą liczne inwestycje od budynków wielorodzinnych po domy jednorodzinne. W dzielnicy brakuje obiektu, który umożliwiałby szeroko rozumianą integrację jej mieszkańców, zapoznanie ich z historią, perspektywami rozwoju i problemami dzielnicy.

Piknik ma na celu integrację mieszkańców, zdobycie lub ugruntowanie wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy, zasad zachowania się w sytuacji pożaru lub wypadku drogowego oraz jak zabezpieczać mienie i życie. Dodatkową wartością pikniku będzie zachęcenie mieszkańców do meldowania się w dzielnicy, w której mieszkają.

Mieszkańcy dzielnicy będą mogli poznać członków jedynej w Gdyni Ochotniczej Straży Pożarnej, powołanej ponad sto lat temu bo w 1911 roku. Członkowie tej jednostki pokażą jak korzystać z gaśnicy, jak gasić pożary zależnie od źródła ich powstania. Mieszkańcy dowiedzą się, jak zabezpieczyć się przed zalaniem i jak postępować, gdy woda pojawi się w mieszkaniu czy w piwnicy. Dodatkowo zostanie przeprowadzona pokazowa akcja udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym.

Dla najmłodszych mieszkańców zostaną przygotowane gry i zabawy. Piknik będzie miał zapewnione niezbędne zabezpieczenie techniczne (nagłośnienie, namioty).

Dodatkowo, w ramach integracji mieszkańców, przez cały czas trwania pikniku będzie możliwa wymiana niepotrzebnych rzeczy zalegających gdzieś na strychach czy w piwnicach takich jak na przykład foteliki samochodowe, rowerki, hulajnogi, zabawki, wózki czy ubranka dziecięce, z których pociechy już wyrosły.

W czasie trwania imprezy będzie również działała strefa gastronomiczna, w której będzie można zakupić jedzenie i picie z foodtruck'ów.

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1Nagłośnienie, obsługa sceniczna2500 zł
2Obsłucha techniczna2000 zł
3Toitoi, sprzątanie500 zł
4Materiały edukacyjne dla mieszkańców 2000 zł
5Atrakcje dla dzieci (zabawki) 3000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 10000 zł



Komentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy