Modernizacja oraz wymiana nawierzchni na placu zabaw na Skwerze Ireny Kwiatkowskiej Obłuże (3)

Projekt niewybrany w głosowaniu
Anna Porzywiak (annlipowicz@wp.pl)
projektodawca

Skrócony opis projektu

Częściowa wymiana nawierzchni piaskowej na nawierzchnię poliuretanową na placu zabaw na Skwerze Ireny Kwiatkowskiej na Obłużu oraz wymiana i przystosowanie urządzeń do zabawy dla osób z niepłnosprawnościami ruchowymi


Charakter projektu

Dzielnicowy, Obłuże

Typ projektu

Projekt duży

Kategorie projektu

sport i rekreacja, przestrzeń publiczna


Lokalizacja projektu - Adres

Skwer Ireny Kwiatkowskiej, Gdynia, Obłuże

Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji

plac zabaw na Skwerze Ireny Kwiatkowskiej

Numery i obręby działek

189

Własność działek

M. Gdynia

Szczegółowy opis projektu

Projekt zakłada częściową wymianę nawierzchni piaskowej na nawierzchnię poliuretanową na placu zabaw na Skwerze Ireny Kwiatkowskiej na Obłużu oraz wymianę urządzeń znajdujących się na placu (obecne są przestarzałe oraz nieatrakcyjne), pozostawiona zostanie nowa piaskownica, zamontowana w 2019 roku. Główne działania to: usunięcie piasku z powierzchni placu zabaw, utwardzenie, przygotowanie podbudowy pod urządzenia zabawowe, umieszczenie nowych ławek, regulaminu placu zabaw oraz Założenie nawierzchni poliuretanowej pod huśtawkami, zjeżdżalnią, bujanymi huśtawkami. Wejście oraz obrzeża placu zostaną wyłożone kostką brukową co ułatwi poruszanie się osobom niepełnosprawnym oraz wjazd na teren wózkami dziecięcymi. Przy doborze urządzeń brane pod uwagę będzie zapewnienie możliwości dostępu i zabawy osobom z niepełnosprawnościami. W tym 1/3 urządzeń zabawowych przewidzianych w projekcie placu zabaw będzie spełniać wymogi dostępności dla dzieci z niepłnosprawnością. zapewnione zostanie utwardzone dojście do urządzeń, w szczególności tych dostępnych by zapewnić możliowość przemieszczania się osób z niepłnosprawnością ruchową. Obecnie na placu zabaw jest położony piasek, który brudzi odzież oraz obuwie użytkowników. Piasek również utrudnia poruszanie się po placu wózkami, nie jest systematycznie oczyszczany przez co odnaleźć w nim można szkło oraz inne niebezpieczne odpady.Ponadto z uwagi iż jest to teren otwarty 24 godziny na dobę często widzi się osoby wyprowadzające tam psy, które zanieczyszczają piasek. Również często bezdomne koty załatwiają swoje potrzeby w piasku.
Wymiana nawietrzni z piaskowej na poliuretanową zapewni większe bezpieczeństwo bawiących się dzieci oraz uchroni przed chorobami roznoszącymi przez zwierzęta.
Ponadto zwiększa się walory estetyczne.

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1nawierzchnia syntetyczna z obrzeżami (300m2)135000 zł
2nawierzchnia z kostki brukowej20000 zł
3dokumentacja20000 zł
4Nawierzchnia trawiasta (100 m2)10000 zł
5Nawierzchnia żwirowa (350m2)70000 zł
6Likwidacja urządzeń + nawierzchni15000 zł
7Zestaw zabawowy średni50000 zł
8Zestaw zabawowy średni49000 zł
9Zestaw sprawnościowy np. linarium30000 zł
10Huśtawka bocianie gniazdo 11000 zł
11Huśtawka wahadłowa podwójna 6000 zł
12Bujak z oparciem3700 zł
13Panel edukacyjny 5000 zł
14Karuzela tarczowa6000 zł
15Trampolina20000 zł
16istniejąca piaskownica0 zł
17Ławka z oparciem i podłokietnikami (6 szt.) 9000 zł
18Kosz na śmieci (2 szt.)2000 zł
19Stojak rowerowy typu „U” (2 szt.)2000 zł
20ławka młodzieżowa (2 szt.)2400 zł
21tablica z regulaminem 1000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 467100 zł



Komentarze


Wojciech Kukla

2020-02-25 19:34:30

Wcześniej był tutaj gruby żwir, i komu on przeszkadzał?

Chyba nie ma na co wydawać pieniędzy, żeby 200 tys. złotych szło na wymianę nawierzchni z piasku/żwiru na poliuretanową. I tylko po to, żeby za kilka lat trzeba ją było wymieniać ponownie, bo parcieje - proszę zobaczyć jak teraz wygląda, po kilku latach, nawierzchnia placu zabaw na terenie SP 39 od strony przychodni.

Chciałbym zobaczyć DOWODY na załatwiające się na placach zabaw zwierzęta, bo jeszcze takich nie widziałem, jedynie pogłoski i legendy.

I te choroby przenoszone przez zwierzęta, na pewno jakiś lekarz jest w stanie potwierdzić, że to w ten sposób zarażają się dzieci? Bo oczywiście co drugie dziecko choruje na wściekliznę albo toksoplazmozę. Decyzje inwestycyjne nie powinny być podejmowane na podstawie wydumanych strachów rodziców, tylko obiektywnych faktów.

Proponuję jeszcze podwyższyć ogrodzenie, żeby plac całkiem wyglądał jak więzienie. Bo przecież na otwartym placu zabaw nie da się bawić, a przez te wiele lat, gdy wokół placu nie było ogrodzenia, zdezorientowane dzieci uciekały, wpadały do stawku, wszędzie w żwirze było pełno kocich, dziczych i psich kup, już nie mówiąc o szkle, strzykawkach i ogólnie śmieciach.