Cykliczne spacery i pikniki na łonie natury oraz warsztaty edukacyjne dla rodziców z dziećmi (8)

Projekt niewybrany w głosowaniu
elowkiel
projektodawca

Skrócony opis projektu

Projekt Rodzinnie Blisko Przyrody kierowany jest do rodzin z dziećmi- nie tylko rodziców ale także dziadków. Spacery leśne, pikniki, warsztaty oraz gry edukacyjne organizowane w gdyńskich lasach i parkach mają na celu ukazanie korzyści ze spontanicznej zabawy na świeżym powietrzu i zmniejszenie czasu spędzanego przez ekranami telefonów czy komputerów. Nasi eksperci będą inspirować i dzielić się wiedzą a spotkania będą świetną okazją do integracji rodzin zainteresowanych aktywnym spędzaniem wolnego czasu oraz budowaniem zdrowych nawyków u swoich dzieci. Spotkania są otwarte, gdyż przebywanie w przyrodzie ma zbawienny wpływ na ludzi w każdym wieku. Zapraszamy do lasu!


Charakter projektu

Dzielnicowy, Grabówek

Typ projektu

Projekt mały

Kategorie projektu

inna


Lokalizacja projektu - Adres

Gdyńskie lasy i parki ze szczególnym uwzględnieniem przestrzeni w dzielnicy Grabówek.

Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji


Numery i obręby działek


Własność działek

---

Szczegółowy opis projektu

Projekt Rodzinnie Blisko Przyrody zakłada cykliczne leśne spotkania skierowane do całych rodzin z Gdyni. W trakcie roku szkolnego będą to weekendowe spacery do lasu oraz pikniki organizowane w przestrzeni leśnej na styku Grabówka i Działek Leśnych. W okresie wakacji planowane są warsztaty edukacyjne dla rodziców z dziećmi, także prowadzone w przestrzeni leśnej z wykorzystaniem materiałów, które dzieci znajdą po drodze. Projekt będzie obejmował 9 miesięcy spotkań, które będą się odbywały dwa razy w miesiącu. W sumie odbędzie się 18 spotkań trwających po 3 godziny. Spotkania będą miały głównie formę spacerów, warsztaty edukacyjne także będą odbywały się w ruchu. Na spotkania rodzice będą mogli zabrać koce aby w przerwach dzieci mogły odpocząć i posilić się.

Gdynia to miasto z ogromnym potencjałem dla mieszkańców. Z jednej strony dobra infrastruktura miasta i jego zasoby, z drugiej potencjał ekologiczny – bliskość lasu i przestrzeni zielonych oraz potencjał budowania oferty dzielnicy dla mieszkańców. Nadrzędnym celem przedsięwzięcia jest wspieranie budowania lokalnej społeczności- integrację rodzin, poprzez wspieranie budowania relacji w rodzinach i promowanie zdrowia- aktywności dla rodziny przez czas spędzany w otoczeniu przyrody. Cykl spotkań realizowany będzie w trybie edukacji outdoorowej.

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1Animatorzy spotkań (2 osoby, 14 spotkań- min. 2/m-c, trwających po 3 godziny)8400 zł
2Edukator leśny/ edukator przyrodniczy/ biolog/ leśnik (4 spotkania w okresie wakacyjnym trwające po 3 godziny, koszt 100 zł brutto za godzinę)1200 zł
3Materiały promocyjne (papier i ołówki dla uczestników, plakaty 100 szt, ulotki 1000 szt informujące o wydarzeniach)400 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 10000 zł

Załączniki



Komentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy