Wykonanie kolorowego miasteczka ruchu drogowego wraz z wymianą nawierzchni na terenie Zespołu Szkół Specjalnych nr 17 przy ul. Witomińskiej 25/27 (2)

Projekt niewybrany w głosowaniu
Urszula Kubicka-Formela
projektodawca

Skrócony opis projektu

Celem realizacji projektu jest zapewnienie bezpiecznego poruszania się dzieciom i młodzieży z ZSS nr 17 po terenie szkoły, jak również możliwość uczenia się w bezpiecznych warunkach zasad ruchu drogowego. Korzystanie z Miasteczka ruchu drogowego będzie też wspaniałą zabawą dla dzieci i młodzieży z Siedemnastki, jak i ich rówieśników z dzielnicy (w godzinach popołudniowych i w weekendy). Zakres projektu: wymiana nawierzchni na placu apelowym, ułożenie/nadruk kolorowych elementów miasteczka ruchu drogowego na nowej nawierzchni, wykonanie odwodnienia terenu, rozbiórka i budowa schodów z balustradami, budowa pochylni dla OzN oraz prowadzącego do niej fragmentu chodnika.


Charakter projektu

Dzielnicowy, Działki Leśne

Typ projektu

Projekt duży

Kategorie projektu

sport i rekreacja, edukacja


Lokalizacja projektu - Adres

ul. Witomińska 25/27, Gdynia

Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji

Plac apelowy na terenie Zespołu Szkół Specjalnych nr 17 przy ul. Witomińskiej 25/27 w Gdyni. Plac w kształcie prostokąta o wym. 32 m x 22 m, pow. ok. 704 m2. Teren szkoły; własność gmina.


Numery i obręby działek

dz. nr 1144, obręb 0013 Działki Leśne

Własność działek

M. Gdynia

Szczegółowy opis projektu

Wymiana nawierzchni, wraz z wykonaniem odwodnienia terenu, na placu przed szkołą (ZSS nr 17 w Gdyni) oraz budowa nowych schodów z balustradami i pochylnią dla osób z niepełnosprawnościami (wraz z przygotowaniem terenu do prowadzenia robót), od strony boiska, tak aby umożliwić korzystanie z tego miejsca osobom poruszającym się na wózkach z zewnątrz - nie tylko z budynku szkoły. Proponuję wykonać rozbiórkę jednego ciągu schodów (zlokalizowanego bliżej ul. Witomińskiej), a następnie wybudować je na nowo. Budowę pochylni proponuję rozpocząć w pobliżu planowanych do przebudowy schodów i wyprowadzić ją w pobliżu drugiego ciągu schodów, który z uwagi na ograniczone środki finansowe pozostanie w stanie niezmienionym, lub zostanie zastąpiony częścią pochylni (do rozstrzygnięcia na etapie wykonywania dokumentacji projektowo-kosztorysowej). Należy również dobudować brakujący fragment chodnika, aby umożliwić wygodny dostęp dla OzN do projektowanej pochylni. Obecnie nawierzchnia placu jest ze starych, nierównych i popękanych płyt betonowych. Plac służy do zbiórek i apeli z okazji uroczystości szkolnych, jak również - rekreacji i prowadzenia niektórych zajęć edukacyjnych. W ZSS nr 17 uczą się dzieci z różnymi niepełnosprawnościami. Część z nich porusza się na wózkach inwalidzkich. Wymiana nawierzchni stworzyłaby możliwość bezpiecznego poruszania się po placu wszystkim, niezależnie od stopnia sprawności ruchowej. Nowa nawierzchnia miałaby być wykonana z kostki betonowej (bez fazy). Dodatkowo plac mógłby być wykorzystywany w celach edukacyjnych. Kostkę proponuję ułożyć w taki sposób (rysunek w załączeniu), aby większość placu była w kolorze szarym (szara kostka), a część - imitująca jezdnię - w kolorze czarnym (czarna kostka). Ponadto, aby stworzyć obraz przejścia dla pieszych, można by wkomponować pasy uwagi (4 małe place o wym. ok. 0,5 m x 3,0 m), tj. nawierzchnie z wypustkami w kolorze żółtym (płytki integracyjne). Dodatkowo na czarnej kostce w dwóch miejscach można by namalować pasy - przejścia dla pieszych i obok - dla rowerzystów. Dzięki temu dzieci uczęszczające do szkoły mogłyby w bezpiecznych warunkach uczyć się zasad korzystania z przejścia (walory edukacyjne), a także poruszać się po wyznaczonym torze (jezdni) - na rowerach, rolkach lub wózkach inwalidzkich (ćwiczenie sprawności w manewrowaniu). Dodatkowo przewiduje się wykonanie znaków informujących o przejściu dla pieszych (znaki demontowalne) oraz wkomponowanie w nawierzchnię gry w klasy lub innych gier podwórkowych. Plac ten może pełnić również funkcję edukacyjno-rekreacyjną dla mieszkańców dzielnicy. Miasteczko ruchu drogowego można wykonać także w oparciu o dostępne produkty - gry podwórkowe (w postaci nadruków na nawierzchni) z masy termoplastycznej (w załączeniu zdjęcie z realizacji, źródło: gdynia.pl).

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej8500 zł
2Wymiana istniejącej nawierzchni z płyt betonowych na nawierzchnię z kostki betonowej, pow. ok. 704 m2, wraz z obrzeżami168960 zł
3Wykonanie oznakowania poziomego jezdni/ wymalowanie miasteczka i gier podwórkowych25000 zł
4Wykonanie oznakowania pionowego - demontowalnego2000 zł
5Rozbiórka 1 ciągu schodów i budowa nowych schodów z balustradami wraz z przygotowaniem terenu do prowadzenia robót17000 zł
6Wykonanie odwodnienia terenu25000 zł
7Budowa pochylni oraz dobudowanie fragmnetu chodnika od istniejącego ciagu pieszego do projektowanej pochylni40190 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 286650 zł



Komentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy