Book-crossing w parku kieszonkowym przy Starodworcowej - szafka dla fanów czytania na ławce (1)

Zweryfikowany pozytywnie
Agata Lewandowska
projektodawca

Skrócony opis projektu

Celem projektu jest umożliwienie wymiany książek pomiędzy bywalcami parku kieszonkowego. Szafka będzie ciekawym wyróżnikiem na mapie Wielkiego Kacka.
Odbiorcami będą wszystkie grupy wiekowe - znajdować się tam będą zarówno książki dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Szafka zostanie umieszczona w parku umożliwiając zostawianie w niej książek dla innych osób, a także korzystanie z umieszczonych w niej lektur wszystkim tym, którzy mają ochotę poczytać. Dzięki współpracy z partnerami będziemy zapewniać stały dopływ ciekawych lektur.


Charakter projektu

Dzielnicowy, Wielki Kack

Typ projektu

Projekt mały

kategorie projektu

kultura


Lokalizacja projektu - Adres

park kieszonkowy przy ul. Starodworcowej, działka 2406

Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji

Nowo-powstały park kieszonkowy przy zbiegu ulic Starodworcowej, Siewnej, Kamiennej, Wesołej i Solnej.


Numery i obręby działek

2406

Własność działek

M. Gdynia

Szczegółowy opis projektu

W wielkokackiej okolicy powstają nowe miejsca sprzyjające pobytowi na zewnątrz, odpoczynkowi, obcowaniu z naturą i spotkaniom z ludźmi. Zewsząd pojawiają się ciekawe pomysły na spędzanie czasu w nowych lokalizacjach. My chcemy zaproponować umieszczenie w nowym parku kieszonkowym szafki na książki do book-crossingu. Każdy chętny będzie mógł zostawić tam przeczytane przez siebie książki (i dorośli i dzieci), które będzie chciał przekazać innym. A każdy, kto będzie w parku i będzie chciał poczytać lub zabrać do poczytania nową lekturę, będzie mógł z niej skorzystać.

Niektórzy mają w domu książki, których już nie potrzebują, na które nie mają miejsca lub które mają w większej liczbie egzemplarzy. Szafka do bookcrossingu jest dla nich świetną opcją na podzielenie się lekturą. Ponadto, gdyńska biblioteka także wspiera takie inicjatywy i przekazuje książki na book-crossingowe projekty. Liczymy na taką współpracę. Ze swojej strony obiecujemy dzielenie się ciekawymi pozycjami dla dzieci i dorosłych, w tym książkami o Gdyni.

Po realizacji projektu (jeżeli zdobędziemy wystarczającą liczbę głosów) zgłosimy wielkokacką book-crossingową szafkę do sieci www.bookcrossing.pl, aby wziąć udział w ogólnopolskiej zabawie wymiany książek (można śledzić drogę, jaką dana książka przebędzie). Będziemy dbać o to, by szafka nigdy nie była pusta!

Szafka będzie z materiału odpornego na warunki pogodowe i zostanie usytuowana w parku w pobliżu jednej z alejek. Zostanie odpowiednio opisana wraz z wytłumaczeniem zasad bookcrossingu.

Projektowanie uniwersalne

Tak

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Celem projektu jest umożliwienie wymiany książek między osobami korzystającymi z parku. Szafka do book-crossingu pozwoli na zostawianie w niej książek oraz na korzystanie z nich osobom, które spędzają czas na terenie zielonym. Do tej pory taka funkcjonalność nie była dostępna na w Wielkim Kacku, a ostatnie miesiące pokazały, że takie atrakcje dostępne w otwartej przestrzeni mogą stanowić ciekawą i ważną alternatywę. Dodatkowo, ważny jest aspekt społeczny i możliwość dzielenia się swoimi zbiorami

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1szafka na książki odporna na warunki pogodowe wraz z montażem oraz regulaminem i tabliczką informacyjną6000 zł
2montaż szafki wraz z zadbaniem o zieleń graniczącą z szafką1000 zł
3konserwacja szafki1000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 8000 złKomentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy