Book-crossing w parku kieszonkowym przy Starodworcowej - szafka dla fanów czytania na ławce (1)

Projekt wybrany w głosowaniu
Agata Lewandowska
projektodawca

Skrócony opis projektu

Celem projektu jest umożliwienie wymiany książek pomiędzy bywalcami parku kieszonkowego. Szafka będzie ciekawym wyróżnikiem na mapie Wielkiego Kacka.
Odbiorcami będą wszystkie grupy wiekowe - znajdować się tam będą zarówno książki dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Szafka zostanie umieszczona w parku umożliwiając zostawianie w niej książek dla innych osób, a także korzystanie z umieszczonych w niej lektur wszystkim tym, którzy mają ochotę poczytać. Dzięki współpracy z partnerami będziemy zapewniać stały dopływ ciekawych lektur.


Charakter projektu

Dzielnicowy, Wielki Kack

Typ projektu

Projekt mały

kategorie projektu

kultura


Lokalizacja projektu - Adres

park kieszonkowy przy ul. Starodworcowej, działka 2406

Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji

Nowo-powstały park kieszonkowy przy zbiegu ulic Starodworcowej, Siewnej, Kamiennej, Wesołej i Solnej.


Numery i obręby działek

2406

Własność działek

M. Gdynia

Szczegółowy opis projektu

W wielkokackiej okolicy powstają nowe miejsca sprzyjające pobytowi na zewnątrz, odpoczynkowi, obcowaniu z naturą i spotkaniom z ludźmi. Zewsząd pojawiają się ciekawe pomysły na spędzanie czasu w nowych lokalizacjach. My chcemy zaproponować umieszczenie w nowym parku kieszonkowym szafki na książki do book-crossingu. Każdy chętny będzie mógł zostawić tam przeczytane przez siebie książki (i dorośli i dzieci), które będzie chciał przekazać innym. A każdy, kto będzie w parku i będzie chciał poczytać lub zabrać do poczytania nową lekturę, będzie mógł z niej skorzystać.

Niektórzy mają w domu książki, których już nie potrzebują, na które nie mają miejsca lub które mają w większej liczbie egzemplarzy. Szafka do bookcrossingu jest dla nich świetną opcją na podzielenie się lekturą. Ponadto, gdyńska biblioteka także wspiera takie inicjatywy i przekazuje książki na book-crossingowe projekty. Liczymy na taką współpracę. Ze swojej strony obiecujemy dzielenie się ciekawymi pozycjami dla dzieci i dorosłych, w tym książkami o Gdyni.

Po realizacji projektu (jeżeli zdobędziemy wystarczającą liczbę głosów) zgłosimy wielkokacką book-crossingową szafkę do sieci www.bookcrossing.pl, aby wziąć udział w ogólnopolskiej zabawie wymiany książek (można śledzić drogę, jaką dana książka przebędzie). Będziemy dbać o to, by szafka nigdy nie była pusta!

Szafka będzie z materiału odpornego na warunki pogodowe i zostanie usytuowana w parku w pobliżu jednej z alejek. Zostanie odpowiednio opisana wraz z wytłumaczeniem zasad bookcrossingu.

Projektowanie uniwersalne

Tak

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Celem projektu jest umożliwienie wymiany książek między osobami korzystającymi z parku. Szafka do book-crossingu pozwoli na zostawianie w niej książek oraz na korzystanie z nich osobom, które spędzają czas na terenie zielonym. Do tej pory taka funkcjonalność nie była dostępna na w Wielkim Kacku, a ostatnie miesiące pokazały, że takie atrakcje dostępne w otwartej przestrzeni mogą stanowić ciekawą i ważną alternatywę. Dodatkowo, ważny jest aspekt społeczny i możliwość dzielenia się swoimi zbiorami

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1szafka na książki odporna na warunki pogodowe wraz z montażem oraz regulaminem i tabliczką informacyjną6000 zł
2montaż szafki wraz z zadbaniem o zieleń graniczącą z szafką1000 zł
3konserwacja szafki1000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 8000 złKomentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy