Koncert Niepodległościowy - 11 listopada 2022 r. Miejsce koncertu: kościół pw. Św. Antoniego z Padwy w Gdyni - Franciszkanie (1)

Projekt wybrany w głosowaniu
profil-6034e5e00bb4c4.28973251
projektodawca

Skrócony opis projektu

Przygotowanie i wykonanie Koncertu Niepodległościowego (pieśni patriotyczne, narodowe oraz recytacje) przez Chór Symfonia, uczniów VI LO, profesjonalną Kameralną Orkiestrę Smyczkową, pod dyrekcją Bogny Swiłło. Koncert odbędzie się w kościele pw. Św. Antoniego w Gdyni (Franciszkanie), otwarty dla wszystkich chętnych słuchaczy.


Charakter projektu

Dzielnicowy, Wzgórze Św. Maksymiliana

Typ projektu

Projekt mały

kategorie projektu

kultura, edukacja


Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji


Numery i obręby działek


Własność działek

M. Gdynia

Szczegółowy opis projektu

Przygotowanie i wykonanie koncertu patriotycznego, w którym wystąpi gdyński chór Symfonia, z utworami a cappella oraz wokalno-instrumentalnymi z towarzyszeniem profesjonalnych trójmiejskich muzyków (kameralna orkiestra smyczkowa) pod kierownictwem artystycznym Bogny Swiłło. Pomiędzy utworami muzycznymi uczniowie
VI LO będą recytować utwory literackie.
Przygotowania będą obejmowały wybór i opracowanie materiału nutowego, wybór konkretnego tytułu koncertu, opracowanie scenariusza, próby chóru, próby uczniów, próby muzyków, próby wspólne, a także rozreklamowanie koncertu poprzez wydanie plakatu, zamieszczenie ogłoszeń o koncercie w "Ratuszu Gdyńskim", w internecie, oraz w ogłoszeniach parafialnych gdyńskich kościołów. Kolportażem plakatów zajmą się członkowie chóru i uczniowie.
Nasz Koncert Niepodległościowy jest wydarzeniem corocznym, które wpisało się już na stałe w miejskie obchody Święta Narodowego, jest bardzo ceniony przez publiczność, która licznie w nim uczestniczy.
Gdyński chór "Symfonia" ma już wieloletnią tradycję w wykonywaniu takich koncertów i zawsze przychodzi na nie bardzo liczna publiczność. Nasze koncerty są bardzo cenione i wyczekiwane przez słuchaczy.
Istnieje również potrzeba, by propagować amatorski ruch chóralny, by śpiew chóralny przetrwał i nieustannie się rozwijał. Bez szeroko reklamowanych koncertów i bez wsparcia finansowego ciężko jest chórom zaistnieć i przyciągać nowych członków, zwłaszcza w młodszym wieku. Współpraca ludzi w różnym wieku będzie umożliwiała zbliżenie pokoleń, co jest bardzo wartościowe i rozwojowe społecznie.

Projektowanie uniwersalne

Tak

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

W każdej społeczności potrzebne jest kultywowanie patriotyzmu, pamięć o historii, znajomość pieśni i utworów patriotycznych, oraz należyte przeżywanie świąt narodowych. Wydarzenia kulturalne, muzyczne, są na to wspaniałym sposobem. Uwrażliwiają i ubogacają duchowo poprzez żywy kontakt z muzyką i tekstami literackimi. Nie ma wielu patriotycznych koncertów na wysokim poziomie, w których mieszkańcy Gdyni mogliby uczestniczyć na żywo.

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1Występ chóru (ok.35 osób)2500 zł
2Honorarium dla dyrygenta2000 zł
3Honorarium dla instrumentalistów 500 zł x 105000 zł
4Projekt materiałów reklamowych, plakat300 zł
5Druk plakatów A2, ok 100 szt.200 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 10000 złKomentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy