Wybieg dla psów z torem agility przy ul. II MPS, obok nowego zbiornika retencyjnego (3)

Projekt wybrany w głosowaniu
Magazynier
projektodawca

Skrócony opis projektu

Utworzenie ogrodzonego wybiegu dla psów, z nawierzchnią żwirową, wyposażonego w urządzenia do zabawy. W dzielnicy brak jest tego typu przestrzeni. Zagospodarowanie terenu po dawnych działkach podniesie jego atrakcyjność dla mieszkańców całego Witomina i okolicznych dzielnic, gdzie nie ma bezpiecznych wybiegów dla psów. Inwestycja będzie też początkiem szeregu działań służących utworzeniu na odzyskanym terenie przestrzeni o charakterze otwartym, przeznaczonej do powszechnej rekreacji i odpoczynku.

Wybieg umiejscowiony będzie na terenie ogólnodostępnym, wolnym od barier architektonicznych.


Charakter projektu

Dzielnicowy, Witomino

Typ projektu

Projekt duży

Kategorie projektu

sport i rekreacja, zieleń i ochrona środowiska, przestrzeń publiczna


Lokalizacja projektu - Adres

ul. II MPS / Wielkokacka

Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji

Teren dawnych działek na styku ul. II MPS i Wielkokackiej, obok nowego zbiornika retencyjnego. Szczegółowa lokalizacja w obrębie wskazanych działek zostanie ustalona po zatwierdzeniu propozycji zagospodarowania terenu, przygotowanej przez Radę Dzielnicy.


Numery i obręby działek

1125/3
1137/2

Własność działek

M. Gdynia

Szczegółowy opis projektu

Projekt zakłada utworzenie ogrodzonego wybiegu dla psów, z nawierzchnią żwirową, wyposażonego w urządzenia do zabawy, tzw. tor agility.

Projekt wpisuje się w propozycję zagospodarowania terenu, przygotowaną przez Radę Dzielnicy Witomino. Lokalizacja projektu to teren po dawnych, dzikich ogródkach działkowych, obecnie splantowany i gotowy do zagospodarowania. Działka stanowi własność Gminy. Zagospodarowanie terenu podniesie jego atrakcyjność dla mieszkańców całego Witomina i okolicznych dzielnic, gdzie nie ma bezpiecznych wybiegów dla psów. Inwestycja będzie też początkiem szeregu działań służących utworzeniu na odzyskanym terenie przestrzeni o charakterze otwartym, przeznaczonej do powszechnej rekreacji i odpoczynku.

W projekcie zaproponowano nawierzchnię żwirową – jest to podłoże ekologiczne, pozwalające na dobrą retencję wód opadowych bez ryzyka tworzenia się kałuż i błota na powierzchni, co byłoby utrudnieniem w poruszaniu się po terenie wybiegu.

Dojście do wybiegu, wraz z obszarem furtki-śluzy i terenem bezpośrednio przy wejściu (po wewnętrzne stronie wybiegu) stanowić będzie chodnik z kostki. Jedna z ławek powinna być umiejscowiona bezpośrednio przy wejściu, na wskazanym fragmencie z kostki, co ułatwi korzystanie z wybiegu osobom mającym trudności w poruszaniu się.

Powierzchnia wybiegu: ok. 500 m2 (20 x 25 m) plus 3 m2 furtka-śluza (1,5m x 2m).

Na mapie poglądowej zaznaczono 3 przykładowe lokalizacje wybiegu. Szczegółowa lokalizacja w obrębie wskazanych działek zostanie ustalona po zatwierdzeniu propozycji zagospodarowania terenu, przygotowanej przez Radę Dzielnicy. W miarę możliwości wybieg powinien być umiejscowiony w bezpośrednim pobliżu istniejących drzew, celem zapewnienia zacienienia w słoneczne dni.

Wybieg umiejscowiony będzie na terenie ogólnodostępnym, wolnym od barier architektonicznych.

Projektowanie uniwersalne

Tak

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Celem projektu jest stworzenie bezpiecznego, ogrodzonego wybiegu dla psów, z torem przeszkód do zabawy dla czworonogów. Na Witominie brak jest takiego wybiegu, najbliższe są w Śródmieściu i na Małym Kacku. Lokalizacja projektu to teren po dawnych, dzikich ogródkach działkowych, obecnie splantowany, gotowy do zagospodarowania.
Inwestycja wpisuje się w szereg działań służących utworzeniu na odzyskanym terenie przestrzeni o charakterze otwartym, przeznaczonej do powszechnej rekreacji i odpoczynku.

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1Budowa wybiegu o powierzchni 500 m2 wraz z projektem, wyposażeniem, ogrodzeniem, ciągiem komunikacyjnym, nawierzchnią żwirową i elementami małej architektury200000 zł
23-letni koszt utrzymania obiektu15000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 215000 zł



Komentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy