Nowy plac zabaw przy ulicy Narcyzowej (2)

Projekt niewybrany w głosowaniu
Piotr Spychalski (piotr.spychalski29@gmail.com)
projektodawca

Skrócony opis projektu

Plac zabaw przy ul. Narcyzowej to jedno z reprezentacyjnych miejsc dzielnicy, uczęszczane niezależnie od pory roku. Aktualnie wyposażone jest w urządzenia stare, częściowo zniszczone, nieatrakcyjne i niedostępne dla użytkowników o różnym poziomie sprawności. Rewitalizacja tego miejsca sprawi, że dzielnicy pojawi się nowy, ciekawy i integracyjny plac zabaw jako miejsce świetnej zabawy niedaleko plaży.


Charakter projektu

Dzielnicowy, Witomino

Typ projektu

Projekt duży

Kategorie projektu

sport i rekreacja, przestrzeń publiczna, zdrowie i polityka społeczna


Lokalizacja projektu - Adres

Plac zabaw przy ulicy Narcyzowej, Witomino

Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji

Teren placu zabaw zlokalizowany jest przy ulicy Narcyzowej w pobliżu bloków mieszkalnych oraz terenu zalesionego, co stanowi doskonałą lokalizację do zagospodarowania jako teren rekreacyjny dla mieszkańców.

Numery i obręby działek

dz. nr 320 gminna

Własność działek

M. Gdynia

Szczegółowy opis projektu

Celem projektu jest rewitalizacja i utworzenie nowego placu zabaw na terenie aktualnie zajmowanym przez stary, nieatrakcyjny i bardzo ubogo wyposażony plac zabaw wraz z infrastrukturą przylegającą. Po rewitalizacji będzie stanowić doskonałą wizytówkę dzielnicy.

Dostęp do placu zabaw powinien być możliwy dla wszystkich, bez względu na stopień sprawności. Dzięki rewitalizacji tego terenu i montażu urządzeń przeznaczonych dla osób zarówno pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnościami, uda się stworzyć miejsce rekreacji dla wszystkich mieszkańców dzielnicy Witomino.



Projekt obejmuje demontaż całego istniejącego wyposażenia placu zabaw oraz infrastruktury dodatkowej (ławki, ogrodzenia). W miejscach, gdzie aktualnie i w przyszłości będą zamontowane urządzenia zostanie wylana nawierzchnia bezpieczna EPDM. Zostaną utworzone ciągi piesze z kostki betonowej.

Zamontowane zostaną urządzenia pozwalające na korzystanie i dostęp użytkowników o różnym poziomie sprawności, atrakcyjne dla wszystkich grup użytkowników:
- karuzela integracyjna,
- piaskownica integracyjna podwyższona, zestaw piaskownic integracyjnych,
- labirynty integracyjny,
- bujak integracyjny,
- zestaw integracyjny,
- huśtawka bocianie gniazdo,
- telefon akustyczny,
- panel sensoryczny geometryczny,
- panel sensoryczny gong,
- panel sensoryczny akustyczny,
- ślizg na wzniesienie szeroki.

Zostanie wykorzystane naturalne wzniesienie pod lasem na montaż ślizgu o większej szerokości niż standardowy, by zapewnić możliwość korzystania dzieciom z opiekunem oraz młodzieży z niepełnosprawnością.

Coraz więcej dzieci w różnym wieku cierpi na zaburzenia integracji sensorycznej. Przy ciągach komunikacyjnych zostaną zamontowane urządzenia edukacyjne i sensoryczne – tablice sensoryczne, dwa urządzenia bloczki integracyjne, dwa urządzenia koło integracyjne, a także urządzenia akustyczne, poruszane przez wiatr, umożliwiające terapię, edukację i rozwój poznawczy dzieci.

Aktualnie istniejąca stara ławka zostanie zastąpiona nowymi ławkami dostępnymi i ławkami dostępnymi sensorycznymi – wygodnymi dla osób o różnym poziomie sprawności, także dla seniorów, atrakcyjne pod względem wzorniczym i użytkowym. Pojawi się też stolik integracyjny do gry w szachy, a także rabaty z niskimi krzewami, tablica informacyjna, śmietniki oraz stojak na rowery.

Projektowanie uniwersalne

Tak

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Celem projektu jest utworzenie nowego placu zabaw na terenie aktualnie zajmowanym przez stary, nieatrakcyjny i bardzo ubogo wyposażony plac zabaw przy ulicy Narcyzowej. Miejsce to zlokalizowane jest w sąsiedztwie bloków mieszkalnych, co oznacza dużą liczbę dzieci potrzebujących nowej infrastruktury. Stworzenie nowego placu zabaw podniesie walory rekreacyjne i użytkowe dzielnicy. Po rewitalizacji będzie stanowić doskonałą wizytówkę dzielnicy, aktualnie zaniedbaną i mało atrakcyjną.

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1Dokumentacja projektowo-kosztorysowa30000 zł
2Zakup urządzeń i ich montaż210000 zł
3Wykonanie nawierzchni z EPDM w miejscach montażu urządzeń60000 zł
4Budowa ciagów pieszych55000 zł
5Odtworzenie trawników5700 zł
6Budowa nowego ogrodzenia22000 zł
7Demontaż istniejacego wyposazenia i utylizacja10705 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 393405 zł



Komentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy