Doposażenie placu zabaw na plaży o urządzenia integracyjne

Zweryfikowany negatywnie (niemożliwy do realizacji)
Piotr Spychalski (piotr.spychalski29@gmail.com)
projektodawca

Skrócony opis projektu

Zabawa na placu zabaw przy Bulwarze Nadmorskim powinna być dostępna dla wszystkich dzieci, niezależnie od poziomu ich sprawności.
Doposażmy istniejący plac zabaw, żeby osoby z niepełnosprawnościami mogły skorzystać z niego w równym stopniu, co dzieci pełnosprawne!


Charakter projektu

Dzielnicowy, Śródmieście

Typ projektu

Projekt duży

Kategorie projektu

sport i rekreacja, zieleń i ochrona środowiska, przestrzeń publiczna, zdrowie i polityka społeczna


Lokalizacja projektu - Adres

Plac zabaw przy Bulwarze Nadmorskim, Wzgórze Św. Maksymiliana

Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji

Plac zabaw na plaży zlokalizowany jest w reprezentacyjnym i bardzo często uczęszczanym przez mieszkańców miejscu w dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana, tuż obok plaży. Jest oblegany przez dzieci niezależnie od pory roku. Stanowi dobrą wizytówkę dzielnicy i całej Gdyni jednocześnie.


Numery i obręby działek

Dz. 3040, 3043

Własność działek

M. Gdynia

Szczegółowy opis projektu

Plac zabaw przy Bulwarze Nadmorskim to miejsce zlokalizowane jest w strategicznym, reprezentacyjnym punkcie, często uczęszczanym niezależnie od pory roku. Doposażenie placu zabaw w urządzenia integracyjne podniesie jego dostępność, przez co pozwoli na cieszenie się zabawą także osób, które aktualnie nie mogą z niego korzystać.

Dostęp do placu zabaw powinien być możliwy dla wszystkich, bez względu na stopień sprawności. Dzięki rewitalizacji tego terenu i montażu urządzeń przeznaczonych dla osób zarówno pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnościami, uda się stworzyć miejsce rekreacji dla wszystkich mieszkańców dzielnicy.

Projekt obejmuje demontaż zniszczonego wyposażenia placu zabaw oraz zastąpienie go nowymi, integracyjnymi urządzeniami na plac zabaw:
- karuzela integracyjna,
- piaskownica integracyjna podwyższona, zestaw piaskownic integracyjnych
- huśtawka integracyjna,
- labirynt integracyjny.
Coraz więcej dzieci w różnym wieku cierpi na zaburzenia integracji sensorycznej. Przy ciągach komunikacyjnych zostaną zamontowane urządzenia edukacyjne i sensoryczne: – tablice sensoryczne,
- dwa urządzenia bloczki integracyjne,
- dwa urządzenia koło integracyjne
- urządzenia akustyczne, poruszane przez wiatr, umożliwiające terapię, edukację i rozwój poznawczy dzieci.

Zdemontowana zostanie część ławek i zastąpiona ławkami dostępnymi, umożliwiającymi transfer osoby na wózku z wózka na ławkę, a także ławkami dostępnymi sensorycznymi, wyposażonymi w elementy dodatkowe, sensoryczne.

Miejsca dojazdu do urządzeń, a także wokół nich uzupełnione zostaną o dodatkowe podesty z kompozytu jako nawierzchnia i ciągi komunikacyjne, identyczne jak istniejące. Pozwoli to na dostęp osób o ograniczonej mobilności do urządzeń, a także ułatwi dojazd osobom z wózkami dziecięcymi, które aktualnie pozostawiają je na ciągach komunikacyjnych, utrudniając przejazd/przejście pozostałym osobom.

Projektowanie uniwersalne

Tak

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Celem projektu jest doposażenie istniejącego placu zabaw na plaży w urządzenia dostępne dla osób o różnym poziomie sprawności – w tym poruszające się na wózkach inwalidzkich, przy balkoniku, o kulach, a także z niepełnosprawnością intelektualną. Aktualnie na placu zabaw nie ma ani jednego urządzenia umożliwiającego dostęp osobom na wózkach. Doposażenie placu zabaw podniesie jego dostępność, przez co pozwoli na cieszenie się zabawą także osób, które aktualnie nie mogą z niego korzystać.

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1Demontaż istniejącego wyposażenia, wywóz10000 zł
2Zakup urządzeń i ich montaż150000 zł
3Wykonanie nawierzchni z desek kompozytowych na legarach, uzupełnienie o miejsca dostępu do urządzeń60000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 220000 zł



Komentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy