Rewitalizacja lasu (między ulicami Podgórską a Ledóchowskiego) - nowa bezpieczna ścieżka zdrowia, drewniany trakt, miejsca do wypoczynku i relaksu, zabezpieczenie przed zalewaniami (11)

Projekt wybrany w głosowaniu
Oriana Damaszke (oriana.damaszke@gmail.com)
projektodawca

Skrócony opis projektu

W ramach budżetu proponuję odtworzyć ścieżkę zdrowia, która będzie oświetlona a urządzenia monitorowane. Usytuowanie terenu niestety powoduje zalewania dlatego trzeba zadbać o kanały odprowadzające wodę. Ponadto wzdłuż potoku który powstaje w okresie opadów należy zwiększyć przepuszczalność gruntu oraz aby rozbić duże zasoby – falę wody poprzez wbicie pali w grunt. Proponuje nad potokiem na tych palach zrobić drewniany trakt, dzięki któremu las odwiedzą mamy z wózkami, osoby niepełnosprawne, poruszające się o kulach, wózkach czy chodzikach. Ustawione zostanie stendy edukacyjne dla małych biologów oraz kłody do siedzenia i stoliki szachowe dla relaksu


Charakter projektu

Dzielnicowy, Obłuże

Typ projektu

Projekt duży

Kategorie projektu

sport i rekreacja, zieleń i ochrona środowiska, przestrzeń publiczna, edukacja


Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji

Las komunalny na Obłużu między ulicami Podgórską a Ledóchowskiego. Zderadowane ścieżki


Numery i obręby działek

Działka144

Własność działek

M. Gdynia

Szczegółowy opis projektu

Rewitalizacja zaniedbanego lasu komunalnego na Obłużu jest zabiegiem koniecznym. Proponuję w ramach budżetu w części lasu od ulicy Podgórskiej do Ledóchowskiego, gdzie ścieżka łączy dwie szkoły podstawowe:
1. Odnowienie w lesie niegdyś istniejącej ścieżki zdrowia poprzez ustawienie urządzeń do ćwiczeń i zdemontowanie pozostałości po starych urządzeniach. Dzięki nim nawet w upalne dni szkoły mogą przeprowadzać lekcje WF-u, co zabezpieczy dzieci przed przegrzaniem. Do tego należy przygotowań odpowiednio powierzchnię i zabezpieczyć teren, dlatego
2. Kolejną sprawą jest zainstalowanie oświetlenia i monitoring urządzeń oraz
3. uporządkowanie ścieżek, poprzez usunięcie samosiewów i zasypanie wyżłobionych przez wodę szczelin pod potrzeby ścieżki zdrowia.
4. Zabezpieczenie terenu przed zalewaniem poprzez oczyszczenie kanałów odprowadzających wodę i ustawienie pali rozbijających duże ilości wody, usunięcie skutków opadów, zwiększenie przepuszczalności gruntu.
5. W lesie potoki wody utworzyły koryto i tam właśnie na palach utworzymy drewniany trakt, dzięki czemu rodzice z wózkami małymi dziećmi, osoby poruszające się na wózku inwalidzkim, o kulach czy balkoniku będą mogły spokojnie spacerować po równym terenie.
6. Ten kawałek lasu ma wiele do zaoferowania i jego różnorodność sprawia że zostaną postawione stendy edukacyjne opisujące zasoby tej niewielkiej powierzchni
7. Ostatnim elementem jest mała architektura ustawione zostaną dodatkowe kłody do siedzenia,a u wejścia do lasu od ulicy Podgórskiej stoliki szachowe.

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1urządzenia do ćwiczeń 6 szt30000 zł
2przygotowanie nawierzchni pod urzadzenia6000 zł
3uporządkowanie terenu5000 zł
4kłody do siedzenia 5szt2000 zł
5projekt ścieżki zdrowia10000 zł
6mała architektura stoliki szachowe z pni + pieńki do siedzenia 4szt5000 zł
7ścieżka edukacyjna 8 stendów30000 zł
8trakt z desek 100000 zł
9zabezpieczenie terenu przed skutkami opadów atmosferycznych50000 zł
10wykopy ziemne56400 zł
11roboty kablowe26400 zł
12badania i pomiary15000 zł
13kamery 6 szt12000 zł
14słupy oświetleniowe 15szt80000 zł
15uziemienie 15szt3030 zł
16rozdzielnia6000 zł
17projekt oświetlenia + monitoring30000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 466830 zł



Komentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy