Warsztaty z rękodzieła i eksperymenty dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bibliotece Wiedzy (14)

Projekt niewybrany w głosowaniu
Lidia Tuzimek (szutkowskalidia2@gmail.com)
projektodawca

Skrócony opis projektu

Projekt "Warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bibliotece Wiedzy" to seria spotkań z ludźmi pełnymi pasji, podczas których uczestnicy będą mieli okazję, aby stworzyć własne kosmetyki, świece, wykonać przepiękne makramy czy przeprowadzić interesujące eksperymenty naukowe. Projekt jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie mieszkańców rękodziełem oraz edukacyjnymi warsztatami dla dzieci i młodzieży. Jest to również doskonała okazja do integracji mieszkańców oraz zaspokojenia potrzeb społecznych.


Charakter projektu

Dzielnicowy, Wzgórze Św. Maksymiliana

Typ projektu

Projekt mały

Kategorie projektu

kultura, edukacja


Lokalizacja projektu - Adres

Filia Biblioteki Wiedzy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni przy ul. Świętojańskiej 141

Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji


Numery i obręby działek


Własność działek

---

Szczegółowy opis projektu

W ramach projektu zrealizowany zostanie cykl nieodpłatnych warsztatów dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Będzie to bardzo szeroki zakres, obejmujący wiele dziedzin życia. Najwięcej miejsca poświęcone zostanie warsztatom z obszaru rękodzieła. Celem projektu jest aktywizowanie oraz zintegrowanie mieszkańców dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana w różnych grupach wiekowych.

Zadania projektu to:
- zwiększenie liczby i częstotliwości inicjatyw na terenie dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana,
- aktywizacja różnych grup wiekowych mieszkańców dzielnicy oraz zaangażowanie ich w cykl nieodpłatnych warsztatów rozwijających ich zainteresowania,
- stworzenie warunków do integracji społeczności lokalnej poprzez uczestnictwo w organizowanych warsztatach,
- poszerzenie oferty edukacyjnej skierowanej do mieszkańców dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana w różnych grupach wiekowych.

Projekt ma na celu umożliwienie mieszkańcom rozwijania ich pasji, poznawania nowych form samorealizacji oraz zdobywania nowych umiejętności. Zakłada on zorganizowanie cyklu warsztatów, podczas których będzie można m.in. stworzyć własne kosmetyki i dowiedzieć się, na jakie składniki w drogeryjnych produktach powinniśmy uważać. Uczestnicy zajęć praktycznych będą mieli również okazję, aby własnoręcznie stworzyć ozdobę z makramy, nauczyć się robić kiszonki czy świece sojowe. Dzieci poznają fascynujący świat nauki i będę mogły wziąć udział w przeprowadzaniu interesujących eksperymentów.

Miejscem realizacji projektu będzie Biblioteka Wiedzy, znajdująca się w doskonale skomunikowanej części Wzgórza Św. Maksymiliana. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli lepiej zaznajomić się z biblioteką, którą mają po sąsiedzku oraz przy pomocy jej zbiorów poszerzać wiedzę zdobytą podczas organizowanych w ramach projektu warsztatów.
Odbiorcami projektu są dorośli, osoby starsze, rodziny z dziećmi, dzieci i młodzież. Dzięki rozwiązaniom architektonicznym z oferty będą mogły skorzystać także osoby
z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Harmonogram projektu:

1 etap projektu (luty 2024-sierpień 2024):
- 6 warsztatów dla dzieci i młodzieży
- 6 warsztatów dla dorosłych

2 etap projektu (wrzesień 2024-listopad 2024):
- 3 warsztaty dla dzieci i młodzieży
- 2 warsztaty dla dorosłych

Miejsce realizacji: Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni, Biblioteka Wiedzy, ul. Świętojańska 141.

Reklama: Informacje o poszczególnych spotkaniach odbywających się w ramach projektu powinny zostać zamieszczone w mediach (Ratusz, Gdynia Kulturalna), strona www biblioteki, strona gdynia.pl, strona www lub Facebook Rady Dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana. Planowane jest również umieszczenie plakatów oraz ulotek informujących
o spotkaniach w miejscach publicznych na terenie dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana.

Uwaga: budżet skalkulowano w oparciu o koszty planowane. W trakcie realizacji projektu zaplanowane kwoty mogą zostać przesunięte pomiędzy poszczególnymi pozycjami budżetu przedsięwzięcia, tak aby nie uległa zmianie ogólna kwota projektu.
Uwaga: w trakcie realizacji projektu poszczególne etapy harmonogramu mogą ulec przesunięciu.

Projektowanie uniwersalne

Nie

Uzasadnienie projektowania uniwersalnego:

Biblioteka jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Projekt nie przewiduje zapewnienia tłumacza języka migowego dla osób głuchych, ani opiekuna dla osób niewidomych. Jeżeli spotkania, warsztaty będą filmowane i zostaną umieszczone w sieci, to zostaną do nich dodane napisy.

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Projekt jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie mieszkańców rękodziełem oraz edukacyjnymi warsztatami dla dzieci i młodzieży. Spotkania, podczas których można stworzyć coś samemu, a przy okazji dowiedzieć się na ten temat interesujących rzeczy, stają się coraz bardziej popularne. To również doskonały sposób na rozwijanie lub zdobywanie nowych pasji i poznanie ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1Warsztaty dla dzieci i młodzieży (9 spotkań x 1150 zł)10350 zł
2Warsztaty dla dorosłych (8 spotkań x 1150 zł)9200 zł
3Reklama450 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 20000 zł



Komentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy