Sterylizacja i kastracja kotów wolnobytujących (3)

Projekt wybrany w głosowaniu
Rogała Emilia (emilia.rogala@op.pl)
projektodawca

Skrócony opis projektu

Projekt ma na celu zmniejszenie liczby kotów bezdomnych na terenie dzielnicy i miasta. Sterylizacje i kastracje kotów to jedyna skuteczna i humanitarna metoda zapobiegania ich bezdomności, eliminuję przyczynę problemu a nie walczy tylko z jego skutkami, tzn. gromadzenie zwierząt w schronisku. Sterylizując kotki wolnobytujące, zapobiegamy rodzeniu się kolejnych pokoleń kociąt chorych, żyjących i umierających w skrajnie złych warunkach. Projekt poprawi jakości życia mieszkańców i zwierząt, odciąży schronisko. Każdy kot przejdzie przed operacją przegląd weterynaryjny, zapewni się mu leczenie. Zachęcani będą wszystkich karmicieli do współpracy. Zostanie zrealizowana akcja informac.-edukacyjna.


Charakter projektu

Dzielnicowy, Pustki Cisowskie-Demptowo

Typ projektu

Projekt duży

Kategorie projektu

zdrowie i polityka społeczna


Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji


Numery i obręby działek


Własność działek

---

Szczegółowy opis projektu

Projekt ma na celu zmniejszenie liczby kotów bezdomnych na terenie dzielnicy i miasta (koty z Pustek Cisowskich-Demptowa oraz "napływowe" z sąsiadujących dzielnic). Sterylizacje i kastracje kotów to jedyna skuteczna i humanitarna metoda zapobiegania ich bezdomności, eliminuję przyczynę problemu a nie walczy tylko z jego skutkami, tzn. gromadzenie zwierząt w schronisku. Sterylizując kotki wolnobytujące, zapobiegamy rodzeniu się kolejnych pokoleń kociąt chorych, żyjących i umierających w skrajnie złych warunkach, w strachu przed człowiekiem. Projekt poprawi jakości życia także mieszkańców oraz wizerunku miasta, zmniejszy obciążenia gminy kosztami związanymi z przyjęciem i utrzymaniem zwierzęcia w schronisku.
Projekt zakłada, że każdy kot jeśli wymaga leczenia musi być postawiony na nogi i musi zostać w lecznicy kilka dni po zabiegu (kotki) by mieć pewność, że nie będzie komplikacji. Każdy kot poddawana zabiegowi sterylizacji przechodzi przed operacją przegląd weterynaryjny. Zostaje odrobaczony i odpchlony. Nie podda się zabiegom kotów chorych. Zostanie zapewniamy standard okołosterylizacyjnej opieki weterynaryjnej. Zwierzę zostanie humanitarnie odłowione i przewiezione do lecznicy (w specjalnych transporterach do przewozu kotów). Ważne jest odłowienia wszystkich kotek ze stada. Kotki po zabiegach przetrzymywane będą min. 2 dni w lecznicy, aby upewnić się, że nie ma żadnych komplikacji. Zapewnieni się zwierzętom leczenie pooperacyjne do czasu zdjęcia szwów oraz leki. Do udziału w programie zostaną zaproszone lecznice weterynaryjne (realizacja zabiegów w kilku lecznicach w dzielnicy), fundacje i stowarzyszenia prozwierzęce działające na terenie Gdyni. Zachęcani będą wszystkich karmicieli do współpracy, zgłaszania kotów oraz samodzielnego zawożenia kotów oswojonych ze swoich podwórek na zabiegi.
Większa kwota na sterylizację kotek wynika z większego problemu dotyczącego ich rozmnażania. Ilości kotek i kotów oraz konieczności leczenia są podane w przybliżeniu, ostateczna kalkulacja zostanie dokonana na podstawie faktycznie wydatkowanych środków na konkretne przypadki.
W ramach projektu zostanie zrealizowana całoroczna akcja informacyjno-edukacyjna (pod patronatem miasta) na temat samej akcji bezpłatnych zabiegów, ale także korzyści ze sterylizacji, kastracji i czipowania dla właścicieli zwierząt oraz miasta. Do przygotowania akcji zostanie zaproszona agencja marketingowa, a do współudziału miasto i schronisko Ciapkowo.

Projektowanie uniwersalne

Tak

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Projekt ma na celu zmniejszenie liczby kotów bezdomnych na terenie dzielnicy i miasta. Sterylizacje i kastracje kotów to jedyna skuteczna i humanitarna metoda zapobiegania ich bezdomności, eliminuję przyczynę problemu, nie walczy tylko z jego skutkami, tj. gromadzenie zwierząt w schronisku. Sterylizując kotki wolnobytujące zapobiegamy rodzeniu się kolejnych pokoleń kociąt chorych, żyjących i umierających w złych warunkach. Projekt poprawi jakości życia mieszkańców i zwierząt, odciąży schronisko.

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1Sterylizacja kocic 250złx8020000 zł
2Kastracja kocurów 150złx406000 zł
3Odpchlanie i odrobaczanie 70złx1208400 zł
4Leczenie 200złx30, pobyt w lecznicy 2 doby 50złx12012000 zł
5Akcja informacyjno-edukacyjna4000 zł
6Odławianie kotów 40złx1004000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 54400 zł

Załączniki



Komentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy