Remont drogi rowerowej wraz z chodnikiem wzdłuż alei Zwycięstwa w Kolibkach – w kierunku pomnika Obrońców Gdyni - etap 2 (1)

Projekt niewybrany w głosowaniu
BOwGdyni
projektodawca

Skrócony opis projektu

Czas na wygodny i bezpieczny system ścieżek rowerowych w Gdyni! Zmieńmy to głosując w Budżecie Obywatelskim, aby zyskać wygodniejszy dojazd aleją Zwycięstwa w kierunku Sopotu!
Celem projektu jest wsparcie zrównoważonej mobilności w mieście Gdynia poprzez remont odcinka drogi rowerowej wzdłuż alei Zwycięstwa od pomnika Obrońców Gdyni w kierunku Sopotu Dzięki projektowi powstanie bezpieczna i wygodna dla użytkowników droga rowerowa. Każdy z nas jest rowerzystą – część dojeżdża rowerem do pracy, inni do szkoły, zaś jeszcze inni wybierają rower jako rekreację, Grupą odbiorców projektu są wszyscy mieszkańcy Gdyni.


Charakter projektu

Dzielnicowy, Orłowo

Typ projektu

Projekt duży

kategorie projektu

komunikacja i organizacja ruchu


Lokalizacja projektu - Adres

Aleja Zwycięstwa na odcinku na wysokości pomnika Obrońców Gdyni

Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji

Projekt przewiduje wykonanie nawierzchni głównej drogi rowerowej wzdłuż alei Zwycięstwa (od miejsca gdzie zakończył się zakres zeszłorocznego projektu) w kierunku pomnika Obrońców Gdyni na odcinku około 170 metrów


Numery i obręby działek

3287 , 3397 - m. Gdynia
3396 - Skarb Państwa

Własność działek

M. Gdynia, Skarb Państwa, województwo pomorskie

Szczegółowy opis projektu

Razem poprawmy system ścieżek rowerowych w Gdyni! Gdyńskie drogi rowerowe cały czas nie stanowią spójnego i bezpiecznego systemu. Zmieńmy to głosując w Budżecie Obywatelskim. Wspólnie kontynuujmy działania na rzecz kolejnego etapu tworzenia infrastruktury rowerowej wzdłuż alei Zwycięstwa w stronę Sopotu! Aleja Zwycięstwa stanowi część najważniejszej w skali Gdyni trasy rowerowej. Zgodnie ze wskazaniem liczników rowerowych rocznie porusza się tędy 410 tys. rowerzystów rocznie. Mimo to droga ta jest w złym stanie: wykonana jest z fazowanej kostki Bauma, która generuje większe opory toczenia niż nawierzchnia asfaltowa. Z biegiem lat kostka ta została wypaczona, wytworzyły się poprzeczne uskoki. Jakość tego połączenia zdecydowanie kontrastuje z nową nawierzchnią drogi rowerowej na odcinku Sopockim. Projekt przewiduje remont istniejącej drogi rowerowej na odcinku około 230 metrów tj. od pomnika Obrońców Gdyni w kierunku granicy z Sopotem. Zakładamy, że byłby to kolejny etap prac (po zwycięstwie w BO 2022), który z czasem doprowadziłby to wymiany nawierzchni i uzyskania takiego samego standardu drogi, jaki oferuje miasto Sopot. Im lepsze warunki do poruszania się rowerem, tym więcej mieszkańców wybierze rower. Im. Więcej gdynian wybierze rower, tym mniejsze będą korki na ulicach, tym mniejszy tłok będzie w komunikacji miejskiej, tym czystsze będzie powietrze, zaś ulice cichsze i bezpieczniejsze. Każdy z nas jest rowerzystą – część dojeżdża rowerem do pracy, inni do szkoły, zaś jeszcze inni wybierają rower jako rekreację. Stąd dalszy rozwój dróg rowerowych to same korzyści dla miasta i wszystkich jego mieszkańców. Dlatego zachęcamy wszystkich do głosowania na nasz projekt!

Projektowanie uniwersalne

Tak

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Celem projektu jest wsparcie zrównoważonej mobilności w mieście Gdynia poprzez remont drogi rowerowej wzdłuż alei Zwycięstwa. W założeniach projekt stanowi kolejny etap poprawy jakości odcinka najważniejszej trasy rowerowej w Gdyni, jaką jest ciąg rowerowy wzdłuż alei Zwycięstwa. Na odcinku od Kolibek do granicy z Sopotem droga rowerowa jest zbudowana z fazowanej kostki Bauma, która z czasem została wypaczona. Powoduje to obniżenie komfortu przejazdu rowerem.

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1Droga rowerowa z nawierzchnią bitumiczną (170mb)347000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 347000 złKomentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy