Teatry, spotkania muzyczne i warsztaty ogólnorozwojowe dla dzieci w bibliotece Pogórze

W trakcie weryfikacji szczegółowej
Justyna Dzikowska (justynadzikowskab@gmail.com)
projektodawca

Skrócony opis projektu

Projekt jest odpowiedzią na potrzebę wielu gdyńskich dzielnic oddalonych od centrum, ma zapewnić wartościowe spotkania z kulturą dostępną dla każdego niedaleko miejsca zamieszkania. Dedykowany jest całym rodzinom i dzieciom w wieku szkolnym, chcącym twórczo spędzić czas. Opiera się na aktywizujących zajęciach. Przewidziane działania zapewnią rodzinną rozrywkę podczas spotkań teatralnych, spotkania wprowadzające w świat muzyki, które sprzyjają budowaniu bliskości rodzic-dziecko, ćwiczenia koncentracji i uwagi na spotkaniach z jogą, pozwolą rozwinąć pasje i kreatywność na warsztatach artystycznego rękodzieła, zdobyć cenną wiedzę o otaczających nas zjawiskach na spotkaniach z eksperymentami.


Charakter projektu

Dzielnicowy, Pogórze

Typ projektu

Projekt mały

Kategorie projektu

kultura, edukacja


Lokalizacja projektu - Adres

Biblioteka Pogórze, ul. Wadm. K. Porębskiego 21

Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji


Numery i obręby działek


Własność działek

---

Szczegółowy opis projektu

W ramach projektu zorganizowanych zostanie cykl bezpłatnych spotkań o charakterze kulturalnym i artystycznym otwartych dla szerokiego grona odbiorców. Lokalna biblioteka stanie się miejscem wspólnym; podjęte działania umożliwią popularyzację czytelnictwa i dotarcie z ofertą kulturalną biblioteki do większej liczby mieszkańców. Odbiorcami projektu są dzieci, rodziny z małymi dziećmi, chcący wspólnie twórczo spędzić czas.
Działania w ramach projektu: (od lutego do listopada 2025 r.):
Spotkania teatralne dla rodzin (interaktywne spektakle pozwolą małym widzom na wzięcie czynnego udziału w widowisku)
Rodzinne warsztaty muzyczno-ruchowe (spotkania wprowadzające w świat muzyki, ruchu, tańca, które stymuluje wszystkie zmysły. Przewidujemy spotkania z Gordonkami dla dzieci do 2 roku życia, ruchowe warsztaty muzyczne dla dzieci od 2 do 6 roku życia i ogólnorozwojowe zajęcia z jogi dla dzieci).
Warsztaty z elementami eksperymentów naukowych (pozwolą przekazać dzieciom praktyczną wiedzę z dziedzin takich jak chemia, fizyka, przyroda, czy ekologia, umożliwią doświadczanie i eksperymentowanie)
Warsztaty artystyczne (dadzą możliwość rozwinięcia pasji i nabycia nowych umiejętności)
Warsztaty LEGO-robotyka (bazujące na ogromnej popularności klocków LEGO, tworzenie własnych konstrukcji i wprawianie ich w ruch uczy kreatywności i pozwala zdobyć widzę o otaczającym świecie).

UWAGA:
Budżet skalkulowano w oparciu o koszty planowane. W trakcie realizacji projektu zaplanowane kwoty mogą zostać przesunięte pomiędzy poszczególnymi pozycjami budżetu przedsięwzięcia, tak aby nie uległa zmianie ogólna kwota projektu. Przesunięcia mogą dotyczyć również podanych terminów, z powodów niezależnych od organizatora. Zakładamy możliwość zorganizowania dodatkowych spotkań, o ile realne koszty będą niższe niż zakładane.

Projektowanie uniwersalne

Tak

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Projekt jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców oddalonego od centrum Pogórza, braku atrakcyjnej oferty kulturalnej dostępnej bezpłatnie dla szerokiego grona odbiorców. Zakłada zorganizowanie szeregu spotkań kulturalno-edukacyjnych dla rodzin z dziećmi (przedstawień teatralnych, warsztatów eksperymentów, spotkań muzyczno-ruchowych, warsztatów Lego-robotyka, warsztatów rękodzieła artystycznego).

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1Teatrzyki dla dzieci, 8 spotkań7000 zł
2Rodzinne warsztaty rytmiczno-muzyczno-ruchowe (rytmika, joga dla dzieci), 15 spotkań4000 zł
3Warsztaty Lego-robotyka, 12 spotkań3000 zł
4Warsztaty kreatywnego rękodzieła, 4 spotkania4000 zł
5Warsztaty eksperymentów naukowych, 3 spotkania2000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 20000 zł



Komentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy