Wybieg dla psów przy ul. Dedala 4

Wycofany przez Wnioskodawcę
Marcin Chwiałkowski (khwial@wp.pl)
projektodawca

Skrócony opis projektu

Teren będzie ogrodzony, w kształcie prostokąta (10x20m),będzie miał jedno wejście. Przy wejściu powinien się znajdować kosz na psie odchody oraz tablica informacyjna. Wewnątrz opcjonalnie mogło by się znajdować poidełko na wodę dla psów. Na terenie będą rozmieszczone zestawy urządzeń dla psów oraz mała architektura, podłoże trawiaste. Planowana powierzchnia wybiegu to ok. 200m2. Projektując nawierzchnie należy mieć na uwadze charakter miejsca i stosować materiały naturalne, z których nie tworzy się błoto. Przeszkody wykonane z naturalnych surowców lub recyklingu (np. opony). Część urządzeń treningowych mogą stanowić naturalne przeszkody, np. pień powalonego drzewa.


Charakter projektu

Dzielnicowy, Babie Doły

Typ projektu

Projekt duży

Kategorie projektu

przestrzeń publiczna, inna


Lokalizacja projektu - Adres

Na wysokości budynku Dedala 4, przy boisku wielofunkcyjnym

Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji

Na wysokości budynku Dedala 4, przy boisku wielofunkcyjnym


Numery i obręby działek


Własność działek

M. Gdynia

Szczegółowy opis projektu

Teren będzie ogrodzony, w kształcie prostokąta (10x20m), będzie miał jedno wejście. Przy wejściu powinien się znajdować kosz na psie odchody oraz tablica informacyjna. Wewnątrz opcjonalnie mogło by się znajdować poidełko na wodę dla psów. Na terenie będą rozmieszczone zestawy urządzeń dla psów oraz mała architektura, podłoże trawiaste. Planowana powierzchnia wybiegu to ok. 200m2. Projektując nawierzchnie należy mieć na uwadze charakter miejsca i stosować materiały naturalne, z których nie tworzy się błoto. Przeszkody wykonane z naturalnych surowców lub recyklingu (np. opony). Część urządzeń treningowych mogą stanowić naturalne przeszkody, np. pień powalonego drzewa. Na etapie opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej należy skonsultować wybór ławek z Plastykiem Miasta oraz należy uwzględnić zapewnienie dostępu do obiektu osobom z niepełnosprawnościami, aby spełnić Standardy Dostępności. Ilość i rodzaj elementów małej architektury należy traktować jako orientacyjne, przedstawiające poglądowo charakter i funkcjonalność obiektu i służące wstępnemu określeniu kosztów realizacji zadania. Faktyczna ilość, rodzaj wyposażenia oraz sposób ich rozmieszczenia określi projekt zagospodarowania terenu, który będzie konsultowany z Wnioskodawcą na etapie jego opracowania. Ingerencja w istniejąca roślinność powinna polegać głownie na oczyszczeniu terenu z samosiewów, drzew nie należy usuwać.

Projektowanie uniwersalne

Tak

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Celem projektu jest stworzenie przestrzeni dla psów z osiedla integrującego zarówno czworonogów jak i ich właścicieli. Wybieg ma być miejscem gdzie psy będą mogły wykazać się zwinnością i dobrą kondycją fizyczną. Znaczna część mieszkańców dzielnicy posiada psa bądź psy dlatego też taki projekt jest wyczekiwany i będzie wykorzystywany na co dzień. W dzielnicy brakuje miejsca, gdzie bez obawy przed łamaniem przepisów można dać psu swobodę biegania i możliwość zabawy bez trzymani na smyczy.

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1Dokumentacja projektowa10000 zł
2Zestaw urządzen wraz z małą architekturą60000 zł
3Ogrodzenie terenu wraz z furtką30000 zł
4Tablica informacyjna1000 zł
5Przygotowanie terenu - niwelacja podłoża, usuwanie samosiewów10000 zł
63-letni koszt utrzymania obiektu12000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 123000 zł



Komentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy