Karta weryfikacji lokalizacji dla projektu Leśna Scena przy Szkole Podstawowej nr 26 w Gdyni – miejsce odpoczynku i wydarzeń kulturalnych (DZL/0003)

Imię: Magdalena
Nazwisko: Zalewska
E-mail: m.zalewska@gdynia.pl
Afiliacja w strukturze urzędu: Wydział Architektoniczno - Budowlany UM
Lp. Kryteria kontrolne Tak Nie Nie dotyczy
1.
2.
3.
4.

DZL/0003

„Leśna scena” przy Szkole Podstawowej nr 26 - ul. Tatrzańska 40 – dz. nr 21 (użytek Bp) obręb 0013 Działki Leśne

1. dz. nr 21 obręb 0013 Działki Leśne przy ul. Tatrzańskiej 40 znajduje się na terenie, na którym obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego części dzielnicy Działki Leśne w Gdyni, rejon ulic Warszawskiej, Wolności i Witomińskiej, zatwierdzonego uchwałą nr XLIV/908/14 Rady Miasta Gdyni z dnia 25 czerwca 2014r. (Dz.Urz.Woj.Pomorskiego z dnia 23.07.2014r., poz. 2522) - ozn. na mapie 051 UO (USŁUGI OŚWIATY I WYCHOWANIA)

SZCZEGÓLNE WARUNKI ZAGOSPODAROWANIA TERENU
a) część terenów, oznaczona na rysunku planu, stanowi tereny potencjalnie narażone na
osuwanie się mas ziemnych – obowiązują zasady określone w § 8 ust. 1 pkt 2;
b) wymagania parkingowe wg § 10 ust. 1 pkt 5 i 6;
c) na terenie występują ograniczenia zabudowy i zagospodarowania wynikające z przebiegu linii
wysokiego napięcia 110 kV – obowiązują przepisy oraz zasady określone w § 10 ust. 2 pkt 6;
2. wykorzystanie terenu na miejsca do rekreacji, sportu, relaksu wraz z urządzeniami - wymagają zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych (należy przedstawić projekt zagospodarowania terenu wykonany przez projektanta, posiadającego wymagane uprawnienia budowlane), przy uwzględnieniu wszystkich ograniczeń, wynikających z zapisów w/w planu miejscowego m.inn.:
- ogólnodostępne przestrzenie publiczne powinny spełniać warunki określone w § 6 ust. 1 pkt 3 w/w uchwały, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych, w tym:
- stosując rozwiązania wspomagające ruch osób poruszających się na wózkach inwalidzkich
m.in. rozwiązania jednopoziomowe, pochylnie, windy, odpowiednio zlokalizowane miejsca
postojowe dla niepełnosprawnych,
- stosując elementy orientacji dla osób niewidomych i słabo widzących np. płytki fakturowe na ciągach pieszych wykorzystujące różnice faktury dla orientacji przestrzennej, plany, makiety i znaki z informacją ryflowaną, kwietniki zapachowe identyfikujące określone miejsca itp.,
- w celu ujednolicenia rozwiązań stosowanych w zagospodarowaniu terenów gminnych należy uwzględniać standardy dostępności przyjęte dla miasta Gdyni.
3. wymagana zgoda właściciela terenu (gmina m. Gdyni),
4. urządzenia terenu musi spełniać wymogi bezpieczeństwa określone w obowiązujących przepisach i normach oraz posiadać certyfikaty zgodności z normami uprawniającymi do oznaczenia wyrobów znakiem bezpieczeństwa, wszystkie użyte materiały muszą posiadać atesty dopuszczające do stosowania w budownictwie;
5. zaopatrzenie terenu w niezbędną infrastrukturę oraz wszelkie kolizje z istniejącą infrastrukturą – na warunkach i w uzgodnieniu z właściwymi gestorami.

Data publikacji: 2021-04-09 15:33