Zgłaszanie projektów

Weryfikacja projektów

Wyniki weryfikacji

Głosowanie

Obliczanie wyników

Ogłoszenie wyników

Witamy w elektronicznym systemie obsługi projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 w Gdyni!

Za pomocą tej strony możesz złożyć projekt dzielnicowy lub miejski do tegorocznej edycji BO i przeglądać projekty, które złożyli inni mieszkańcy.

W tym roku do dyspozycji gdynian i gdynianek jest ponad 12,8 mln złotych. To pieniądze, które mogą znacząco polepszyć jakość życia w naszym mieście i umożliwić realizację pomysłów, będących odpowiedzią na potrzeby lokalnych społeczności.

Projekt dzielnicowy możesz zgłosić sam/sama. Projekt miejski, czyli dotyczący całego miasta lub znacznej jego części, musi być złożony przez grupę trzech autorów/ek. Jeśli zdecydujesz się na złożenie projektu miejskiego, pamiętaj, że zostanie on dopracowywany w trakcie warsztatów z udziałem urzędników i innych zainteresowanych mieszkańców. O terminie poinformujemy Cię w późniejszym czasie.

Każdy projekt musi uzyskać poparcie odpowiedniej grupy mieszkańców. Ich podpisy są dowodem na to, że projekt wydaje się potrzebny nie tyko jego autorowi czy autorce. Podpisy zbierane są na specjalnym formularzu, dostępnym na stronie Budżetu Obywatelskiego.

Wszystkie szczegóły dotyczące edycji Budżetu Obywatelskiego 2024 znajdziesz na stronie bo.gdynia.pl. Zajrzyj tam koniecznie i zapoznaj się z jej zasadami jeszcze przed złożeniem projektu.

W razie pytań lub wątpliwości, napisz do nas na adres bo@gdynia.pl lub zadzwoń pod numer 58 727 39 10.Zespół Budżetu Obywatelskiego

Laboratorium Innowacji
Społecznych