Ogólnodostępny plac zabaw dla dzieci przy Przedszkolu nr 6 (1)

Projekt niewybrany w głosowaniu
Bartosz Jarkiewicz (jet187@gmail.com)
projektodawca

Skrócony opis projektu

Przedszkole nr 6 w dzielnicy Karwiny III jest drugim domem dla 125 dzieci, które codziennie spędzają swój czas na nauce i zabawie w przedszkolu. W ciągu dnia, jak i po zamknięciu przedszkola, plac zabaw służy również licznym rodzinom mieszkającym nieopodal. Niestety, pomimo ofiarnej pracy oraz starań dyrekcji i pracowników przedszkola, wyposażenie placu zabaw nie pozostało obojętne na bezlitosne działanie upływu czasu. Zabawki dla dzieci w zdecydowanej większości zostały zainstalowane w 1987 roku, czyli służą już ponad 30 lat! Niektórzy rodzice dzisiejszych przedszkolaków pamiętają je jeszcze z czasów swojego dzieciństwa. Najwyższa pora na zmianę.


Charakter projektu

Dzielnicowy, Karwiny

Typ projektu

Projekt duży

kategorie projektu

sport i rekreacja, zieleń i ochrona środowiska, przestrzeń publiczna, edukacja, zdrowie i polityka społeczna


Lokalizacja projektu - Adres

Chwaszczyńska 28, 81-571 Gdynia, Polska

Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji

Przedszkole nr 6 w Gdyni

Numery i obręby działek

Teren przedszkola leży na działkach 204, 211, 212 i 216 w obrębie Karwiny. Plac zabaw znajduje się częściowo na każdej z nich, a w większości na działce 204 obręb Karwiny.

Własność działek

M. Gdynia

Szczegółowy opis projektu

Przedmiotem projektu jest modernizacja placu zabaw dla dzieci na terenie Przedszkola nr 6
w Gdyni Karwinach, przy ulicy Chwaszczyńskiej 28. Obecny, ponad 30 letni plac zabaw jest
w znacznym stopniu zużyty i zniszczony, co stanowi zagrożenie dla bawiących się dzieci oraz nie zapewnia możliwości właściwego rozwoju ruchowego.

W ciągu dnia na placu bawi się 125-ro dzieci uczęszczających do przedszkola. Funkcje placu zabaw są dopasowane do różnych grup wiekowych dzieci, stąd też na jednym terenie funkcjonują 4 place zabaw. Niestety, w wyniku upływu czasu oraz dewastacji plac utracił znaczną część swoich funkcji. Eksploatacja sprzętu, urządzeń i zabawek sprawiła, że dzieci korzystają jedynie z tych najbardziej wytrzymałych, pamiętających czasy swojej świetności tj. późnych lata 80-tych.

W godzinach popołudniowych oraz w weekendy plac zabaw zawsze był, jest i nadal będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od uczęszczania dzieci do placówki przedszkolnej. Zarówno dyrekcja przedszkola jak i my, rodzice, jesteśmy zdania, że nie powinno się zamykać placów zabaw dla dzieci ani zabraniać komukolwiek zabawy na nich.

W ramach uzyskanych środków z Budżetu Obywatelskiego chcielibyśmy sfinansować zakup oraz montaż urządzeń dużych, takich jak "zestawy zabawowe", czyli potocznie mówiąc, "małpich gajów" oraz szeregu małych urządzeń, czyli np. huśtawek, bujaków i karuzel.

Zarówno zestawy zabawowe jak i planowane piaskownice wspierają wspólną zabawę dzieci oraz naukę integracji i współpracy.

Korzystając z karuzel, bujaków oraz huśtawek dzieci ćwiczą równowagę, rozwijają się ruchowo oraz, a może przede wszystkim, dobrze bawią w oczekiwaniu na swoich rodziców.

Uzupełnieniem infrastruktury będą proste ławki, na których chwilę wytchnienia znajdą zarówno opiekunki przedszkolne jak i rodzice. Zapewnione również będą kosze do śmieci, żeby ograniczyć bałagan, jaki codziennie muszą usuwać pracownicy przedszkola przed wpuszczeniem dzieci na plac zabaw.

Zgodnie z wymogami Urzędu Miasta, w budżecie projektu przewidziano również miejsce na urządzenia dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami (ruchowymi i/lub intelektualnymi) takie jak piaskownica ze stolikiem zamontowanym w taki sposób, aby można było podjechać do niej z wózkiem, huśtawka wahadłowa typu „bocianie gniazdo”, bujak sprężynowy z oparciem oraz ławkę z oparciem i podłokietnikami.

Pod urządzeniami zabawowymi przewidziano nawierzchnię syntetyczną, a pod ławkami – nawierzchnię z kostki brukowej, zgodnie z wytycznymi UM. Jednocześnie sugeruje się, aby pod ławkami zastosować również nawierzchnię syntetyczną, trawiastą lub piasek ze względu na bezpieczeństwo dzieci, którym zdarza się z ławek spaść.

Zwracamy się prośbą o Państwa głosy w imieniu naszych dzieci, okolicznych mieszkańców, jak i pracowników placówki przedszkolnej.

Stwórzmy bezpieczną przestrzeń dla zabawy naszych dzieci i sprawmy radość najmłodszym mieszkańcom naszego miasta.

Projektowanie uniwersalne

Tak

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Przedszkole nr 6 w dzielnicy Karwiny III jest drugim domem dla 125 dzieci, które codziennie spędzają swój czas na nauce i zabawie w przedszkolu. W ciągu dnia, jak i po zamknięciu przedszkola, plac zabaw służy również licznym rodzinom mieszkającym nieopodal. Niestety, pomimo ofiarnej pracy oraz starań dyrekcji i pracowników przedszkola, wyposażenie placu zabaw nie pozostało obojętne na bezlitosne działanie upływu czasu. Zabawki dla dzieci w zdecydowanej większości zostały zainstalowane w 1987 rok

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1Dokumentacja projektowo – kosztorysowa z mapą do celów projektowych20000 zł
2Wyposażenie dodatkowe (tablica z regulaminem, kosz na śmieci, ławki)10000 zł
3Nawierzchnie (syntetyczna, trawiasta, żwirowa, z kostki betonowej) oraz urządzenia zabawowe (np. huśtawka bocianie gniazdo, piaskownica, bujak, zestaw zabawowy średni, karuzela)214500 zł
4Likwidacja istniejących urządzeń10000 zł
50 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 254500 złKomentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy