Schody na plażę zejście nr 2

Zweryfikowany negatywnie (niemożliwy do realizacji)
sylwek78
projektodawca

Skrócony opis projektu

Budowa schodów wraz z poręczą na plaże w miejscu obecnego "dzikiego" zejścia nr 2 przy Leśnej Polanie. Należy przewidzieć tablice z informacją o najbliższym dostępnym zejściu na plaże i sposobie dotarcia do niego. Należy przewidzieć zgodnie z zasadami dostępności, miejsca odpoczynku na powiększonych spocznikach oraz na początku i na końcu biegu schodowego (ok 5 ławek z oparciem i podłokietnikami).


Charakter projektu

Dzielnicowy, Babie Doły

Typ projektu

Projekt duży

kategorie projektu

sport i rekreacja


Lokalizacja projektu - Adres

korona klifu przy polanie leśnej przy ul. Rybaków

Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji

zejście nr 2 przy polanie leśnej


Numery i obręby działek

działka 134, Babie Doły

Własność działek

Skarb Państwa

Szczegółowy opis projektu

Budowa schodów na plaże w miejscu obecnego "dzikiego" zejścia oznaczonego numerem 2 jest istotnym elementem rekreacyjnego korzystania z uroków plaży i morza w naszej dzielnicy. Babie Doły posiadając unikatowy dostęp do morza i plaży ze względu na wysoki klif mają jednocześnie niezwykle ograniczone możliwości zejścia z klifu na plażę. Na całej długości ścieżek spacerowych na klifie w sposób względnie bezpieczny można to zrobić tylko poprzez zejście nr 1 przy ulicy Dedala. Od wielu lat funkcjonujące i wykonane przez mieszkańców prowizoryczne zejście na plaże przy polanie znacząco poprawia rekreacyjne predyspozycje nadmorskiego klifu. Jest ono jednak względnie niebezpieczne szczególnie w okresie opadów deszczu i zimą. Budowa schodów drewnianych, kompozytowych lub betonowych może umożliwić mieszkańcom bezpieczne korzystanie z możliwości zejścia na plaże oraz stanowić uzupełnienie potencjału rekreacyjnego dla pobliskiej leśnej polany. Należy przewidzieć tablice z informacją o najbliższym dostępnym zejściu na plaże i sposobie dotarcia do niego a także miejsca odpoczynku na powiększonych spocznikach oraz na początku i na końcu biegu schodowego (ok 5 ławek z oparciem i podłokietnikami).

Schody drewniane (lub betonowe jeśli jest taka konieczność) około 30 mb x 3 130 zł za mb = 93 900 zł

Poręcz schodów około 30 mb x 387 zł za mb = 11 610 zł

Ławki z oparciem i podłokietnikami wymagane w zakresie dostępności 5 szt x 1500 zł/szt. = 7 500 zł

Projektowanie uniwersalne

Nie

Uzasadnienie projektowania uniwersalnego:

Osoby z niepełnosprawnością ruchową i osoby z wózkami dziecięcymi mogą korzystać z zejścia na plaże nr 1. Należy przewidzieć tablice z informacją o najbliższym dostępnym zejściu na plaże i sposobie dotarcia do niego.

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Celem projektu jest budowa schodów ułatwiająca mieszkańcom oraz turystom zejście na plaże. Obecnie w tym miejscu znajdują się "dzikie" schody bez poręczy które są niebezpieczne do korzystania a w okresie opadów w ogóle uniemożliwiają bezpieczne korzystanie z zejścia na plaże. Budowa bezpiecznego zejścia na plaże strzeżoną w okresie letnim uatrakcyjni rekreacyjnie ten obszar oraz zwiększy potencjał ścieżek spacerowych, punktów widokowych i nowo wybudowanej Leśnej Polany.

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1Schody betonowe około 30 mb93900 zł
2Poręcz do schodów około 30 mb11610 zł
3Projekt40000 zł
4Ławki z oparciem i podłokietnikami wymagane w zakresie dostępności 7500 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 153010 złKomentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy