Edukacyjny park sportowy dla dzieci i młodzieży przy rondzie obok osiedla Chwarzno Polanki (6)

Projekt wybrany w głosowaniu
Szymon Zabiello
projektodawca

Skrócony opis projektu

Skatepark betonowy o solidnej konstrukcji, który umożliwi dzieciom i młodzieży uprawianie takich sportów jak deskorolka, hulajnoga, rolki i bmx.
Obiekt zostanie zaprojektowany przez profesjonalistów w tej dziedzinie, aby zapewnić zarówno świetne warunki do jazdy jak i bezpieczeństwo. Oświetlenie skateparku umożliwi korzystanie z obiektu po zmroku. Zlokalizowany przy ul. Wagnera / Chwarznieńskiej (na przeciwko osiedla Hossa Polanki).


Charakter projektu

Dzielnicowy, Chwarzno-Wiczlino

Typ projektu

Projekt duży

kategorie projektu

sport i rekreacja, edukacja


Lokalizacja projektu - Adres

Działka (gminna) nr 584 / Wiczlino, położonej przy ul. Wagnera / Chwarznieńskiej

Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji

Działka (gminna) nr 584 / Wiczlino, położonej przy ul. Wagnera / Chwarznieńskiej MPZP karta: 145 ZP plan nr 2210. Dopuszczenie urządzeń sportowych i rekreacyjnych - zgodnie z kartą terenu.


Numery i obręby działek

Działka (gminna) nr 584

Własność działek

M. Gdynia

Szczegółowy opis projektu

Chwarzno-Wiczlino to jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic Gdyni. Wraz z napływem mieszkańców, potrzebne są inwestycje, które zaspokajają różnego rodzaju potrzeby. Jedną z kluczowych potrzeb, jest umożliwienie dzieciom i młodzieży, dorastania w duchu zamiłowania do sportu i realizowania sportowych pasji. Doskonale wiemy jak wielkie znaczenie odgrywa to później, w dorosłym życiu.

Już od wielu lat, popularnym sposobem na aktywne spędzanie czasu wśród dzieci i młodzieży jest jazda na deskorolce, rolkach czy bmxie, a szczytem popularności w ostatnich latach stała się również hulajnoga. Specyfiką tych sportów jest wykonywanie ewolucji i trików na specjalnie przygotowanych do tego przeszkodach. Kluczowe jest również, aby nawierzchnia była idealnie równa, co umożliwia zachowanie kontroli jazdy na niewielkich kołach deskorolek czy hulajnóg i skoncentrowanie się na ewolucjach.

Coraz częściej obserwujemy młodych, jeżdżących na deskorolkach i hulajnogach na chodnikach lub ulicach naszych osiedli. Jest to nie tylko niebezpieczne dla nich, ale również powoduje zniszczenia elementów małej architektury wykorzystywanych jako przeszkody.

W związku z powyższym, powstał projekt realizacji profesjonalnego parku sportowego do jazdy na deskorolkach, rolkach, hulajnogach i bmxach.
Opis projektu:
1. Lokalizacja - działka przy rondzie na rogu Chwarznienskiej i Wagnera (na przeciwko Hossa Polanki)
2. Specyfikacja
- skatepark betonowy monolityczny - oznacza to, że nawierzchnia oraz przeszkody wykonane są z betonu i stanowią spójną całość
- nawierzchnia betonowa o grubości minimum 15 cm z betonu hydrotechnicznego, mrozoodpornego, zbrojona siatką
- przeszkody w formie elementów żelbetowych, zbrojonych siatką, o średnim poziomie trudności
- szczegółowy projekt przeszkód skateparku zostanie przygotowany na etapie prac projektowych, a przybliżony wygląd skateparku o pow. 250 m2 znajduje się w załącznikach
- skatepark wykonywany z betonu lanego, metodą torkretowania (dzięki temu uzyskujemy jednolitą powierzchnię, bez sztucznych łączeń i klawiszowania, które zagraża bezpieczeństwu użytkowników)
- powierzchnia skateparku - ok. 250 m2
- skatepark zaprojektowany będzie przez doświadczonych specjalistów z uwzględnieniem możliwości rozbudowy o kolejny etap
- oświetlenie obiektu

Opis prac:
- Badania geologiczne gruntu
- Wykonanie koncepcji skateparku
- Wykonanie rysunków wykonawczych (przekroje, detale nawierzchni, detale przeszkód, copingi)
- Wykonanie projektu konstrukcyjnego
- Prace budowlane

Projektowanie uniwersalne

Tak

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Celem jest stworzenie obiektu, który umożliwi dzieciom i młodzieży uprawianie takich sportów jak deskorolka, hulajnoga, rolki i bmx. Park umożliwi dzieciom i młodzieży, dorastanie w duchu zamiłowania do sportu i realizowania sportowych pasji w bezpiecznym, przystosowanym do tych celów obiekcie. Oświetlenie parku umożliwi korzystanie z obiektu po zmroku. Inwestycja uzupełni również stary skatepark na Chwarznie, który nie spełnia już w pełni powyższych potrzeb.

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1Dokumentacja projektowa (badania geologiczne gruntu, koncepcja skateparku, rysunki wykonawcze, projekt konstrukcyjny, projekt oświetlenia)25000 zł
2Prace budowlane (250m2 * 1840zł = 460000zł)530000 zł
3Wykonanie oświetlenia165000 zł
4Mała architektura (ławki, kosze, stojaki na rowery, tablica informacyjna z regulaminem)22000 zł
5Droga tymczasowa i komunikacja docelowa na obiekcie, koszty nieprzewidziane210000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 952000 zł



Komentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy