Budowa placu sportów miejskich w okolicach skrzyżowania ulic: Sępia, Bławatna i Jastrzębia (3)

Projekt niewybrany w głosowaniu
Łukasz Nowak (kgzybek88@gmail.com)
projektodawca

Skrócony opis projektu

Projekt polega wybudowaniu Placu Sportów Miejskich, który jest przeznaczony dla każdego, niezależnie od weku. Stworzenie takiego obiektu będzie niezwykle korzystne dla dzielnicy jak i całego miasta.. Parkour Park byłby idealnym miejscem do rozwijania swoich umiejętności parkourowych oraz nauczania początkujących, ale także z pewnością stałby się miejscem treningu dla innych osób zainteresowanych ogólnym rozwojem fizycznym.


Charakter projektu

Dzielnicowy, Pustki Cisowskie-Demptowo

Typ projektu

Projekt duży

Kategorie projektu

sport i rekreacja, przestrzeń publiczna


Lokalizacja projektu - Adres

Skrzyżowanie dróg – Sępia , Bławatna , Jastrzębia

Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji

Obszar zielony przy przedszkolu


Numery i obręby działek

694, 688

Własność działek

M. Gdynia

Szczegółowy opis projektu

Projekt polega wybudowaniu na terenie dzielnicy tzw. "Placu sportów miejskich" - obiektu rekreacyjnego na powierzchni ok. 14 x 15m, składającego się z pionowych i poziomych stalowych, ocynkowanych drążków z użyciem technologii łączenia rur kee klump. Oraz betonowych przeszkód o różnej wysokości, a także tablicy z regulaminem i instrukcją użytkowania. Bezpieczna nawierzchnia ma zostać ułożona z płyt EPDM o grubości co najmniej 10mm. Może być użyty tartan lub poliuretan. Wykonanie dostępnego dojścia w postaci nawierzchni kostki 8m2 podjazd dla rowerów i wózków.

W skład elementów parku wchodzą standardowe elementy placu do parkour, freerunningu i streetworkout, 1 ławka , 1 ławka z oparciem i podłokietnikiem, 1 śmietnik oraz tablica informacyjna z regulaminem parku.

W ostatnich latach w Polsce obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój sportów ekstremalnych, w tym także tych mniej znanych takich jak parkour czy freerunning. Sporty te przyciągają coraz szersze rzesze młodzieży, rośnie liczba i poprawia się jakość organizowanych zlotów, warsztatów i pokazów. Polscy pasjonaci tych dyscyplin są zapraszani na coraz większe międzynarodowe wydarzenia. Do przyspieszenia rozwoju tych sportów niezbędne są specjalnie przygotowane place – Parkour Parki – powstające od kilku lat na całym Świecie. Dodatkowo na terenie naszego kraju coraz rzadziej spotykane są urządzenia służące do rozwoju fizycznego młodzieży i dorosłych, ponieważ istniejące od wielu lat na osiedlach i w parkach drążki, drabinki i poręcze gimnastyczne zastępowane są placami zabaw dla dzieci bądź siłowniami zewnętrznymi dla osób starszych.

Stworzenie takiego obiektu będzie niezwykle korzystne dla dzielnicy jak i całego miasta.. Parkour Park byłby idealnym miejscem do rozwijania swoich umiejętności parkourowych oraz nauczania początkujących, ale także z pewnością stałby się miejscem treningu dla innych osób zainteresowanych ogólnym rozwojem fizycznym.
Młodzież mogłaby aktywnie spędzać tam czas, zamiast przesiadywać na ławkach między blokami. Mając miejsce do uprawiania sportu, młodzi ludzie nie będą sięgać po alkohol, papierosy czy inne używki. Na terenie Parkour Parku można organizować warsztaty i pokazy, w których braliby udział zarówno znani traceurzy i freerunnerzy, jak i osoby stawiające swe pierwsze kroki w tych dyscyplinach. Dodajmy, że Parkour Park byłby nie tylko obiektem sportowym, ale też miejscem, szeroko powiązanej z tym stylem życia kreatywności młodych ludzi. Młodzież podzielająca podobne zainteresowania może się tam spotkać, wymienić uwagami związanymi z uprawianym sportem, jak również porozmawiać na inne tematy, dzięki tworzy się swoista społeczność osób trenujących.

Projektowanie uniwersalne

Tak

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Projekt polega wybudowaniu Placu Sportów Miejskich, który jest przeznaczony dla każdego, niezależnie od weku. Stworzenie takiego obiektu będzie niezwykle korzystne dla dzielnicy jak i całego miasta.. Parkour Park byłby idealnym miejscem do rozwijania swoich umiejętności parkourowych oraz nauczania początkujących, ale także z pewnością stałby się miejscem treningu dla innych osób zainteresowanych ogólnym rozwojem fizycznym.

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1Nawierzchnia poliuretanowa 210m2 350zł za m273500 zł
2Dokumentacja projektowa10000 zł
3Wyposażenie placu sportów miejskich lub stacji treningowej street workoutu, parkouru 100000 zł
4Kosz na smieci 1 szt .2200 zł
5Ławka młodzieżowa 1szt.1500 zł
6Tablica informacyjna z regulaminem 1500 zł
7Wykonanie dostępnego dojścia w postaci nawierzchni kostki 8m2 podjazd dla rowerów i wózków5000 zł
8Ławka z oparciem i podłokietnikiem2500 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 196200 zł



Komentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy