Postawienie trzech hotelików dla owadów wraz z tablicami edukacyjnymi w przestrzeni dzielnicy Witomino (1)

Projekt wybrany w głosowaniu
Sara Guz
projektodawca

Skrócony opis projektu

Projekt polega na ustawieniu w na Witominie trzech hotelów dla owadów i zwiększenie przez to bioróżnorodności roślin i zwierząt oraz wzrost świadomości mieszkańców o środowisku. Projekt składa się z zakupu i montażu trzech hotelików dla owadów, zmówienia trzech tablic informujących o tym co to jest hotelik dla owadów, jak im pomaga oraz jakie możemy rośliny zasiać by owady do nas przylatywały.


Charakter projektu

Dzielnicowy, Witomino

Typ projektu

Projekt mały

kategorie projektu

zieleń i ochrona środowiska


Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji


Numery i obręby działek

306, 393 obr. Witomino-Radiostacja,
1137/1 obr. Witomino-Leśniczówka

Własność działek

M. Gdynia

Szczegółowy opis projektu

Rola owadów jest bardzo niedoceniana. Warto im pomóc stawiając im hotele, gdzie mogły by zamieszkać i się rozwijać. Projekt polega na ustawieniu 3 hoteli dla owadów. Dzięki nim zwiększy się bioróżnorodność roślin i zwierząt i wzrośnie świadomość mieszkańców na temat ochrony środowiska naturalnego owadów. Równocześnie wpłynie to na obniżenie potrzeby zakupu środków do walki ze szkodnikami, które będą zwalczane naturalnie.
Elementy projektu
1. Znalezienie hotelików o wymiarach mniej więcej 80cm x 120cm x 50cm (szerokość, wysokość, głębokość) przeznaczonych dla wielu gatunków owadów takich jak pszczoły, trzmiele, biedronki, niedźwiedziówki czy pasikoniki zielone. Hoteliki mają być estetyczne, zadaszone, składające się z wielu materiałów, tj. cegła dziurawka, puste łodygi, szyszki, kora drzew, ustawione stabilnie i miejscu, które jest
2. Zakup hotelików.
3. Przygotowanie tablic informacyjnych
4. Montaż tablic i hotelików.
5. Zaproszenie owadów do nowych domków :)

Projektowanie uniwersalne

Tak

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Celem projektu jest ustawienie 3 hoteli dla owadów na Witominie, aby zachęcić je do zamieszkania w nich na stałe. Domki dla owadów są miejscem, w którym mogą one czuć się jak u siebie. Zapylają kwiaty przy domowych ogródkach i pomagają zwalczać szkodniki. Nowoczesne budownictwo nie sprzyja obecności owadów. Owady corocznie szukają miejsca do wylęgu, niestety takich miejsc w naszej dzielnicy jest bardzo mało, więc trzeba zbudować im hotel. Postawienie hoteli będzie miało także funkcję edukacyjne.

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1Trzy hotele dla owadów (1500zł) + przesyłka (500zł)5000 zł
2Trzy tablice informacyjne3000 zł
3Osoby, które to wykonają (1050zł) + materiały budowlane (150zł)1200 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 9200 złKomentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy