Warsztaty stolarsko-tapicerskie w Chyloni (5)

Projekt niewybrany w głosowaniu
BWitkowska
projektodawca

Skrócony opis projektu

Naprawy, przeróbki i dostosowywanie starych sprzętów do nowych potrzeb będą stanowić zasadniczą część warsztatów. Mieszkańcy będą mogli przynieść swoje meble i materiały i pracować pod okiem instruktorów. Projekt jest odpowiedzią na bardzo ważną potrzebę, jaką jest możliwość realizacji pasji, ale też dokonywania drobnych napraw sprzętów domowych osobom pozbawionym odpowiedniego miejsca i narzędzi.


Charakter projektu

Dzielnicowy, Chylonia

Typ projektu

Projekt duży

Kategorie projektu

edukacja, inna


Lokalizacja projektu - Adres

Przystań Opata Hackiego 33

Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji



Numery i obręby działek


Własność działek

---

Szczegółowy opis projektu

W ramach projektu planowane są następujące działania:
1. Zakup materiałów niezbędnych do przeprowadzenia szkoleń i zorganizowanych zajęć stolarskich i tapicerskich. Projekt uwzględnia wkład własny mieszkańców w postaci materiałów (np. stare meble, drewno, materiały drewnopochodne, tapicerskie, etc.)
2. Naprawy, przeróbki i dostosowywanie starych sprzętów do nowych potrzeb będą stanowić zasadniczą część warsztatów. Mieszkańcy będą mogli przynieść swoje meble i materiały i pracować pod okiem instruktorów. Projekt jest odpowiedzią na bardzo ważną potrzebę, jaką jest możliwość realizacji pasji, ale też dokonywania drobnych napraw sprzętów domowych osobom pozbawionym odpowiedniego miejsca i narzędzi.

Projekt jest skierowany do pełnoletnich mieszkańców Gdyni. Ważna jest atrakcyjność projektu dla mężczyzn, którzy często czują się pominięci w ofertach zajęć dla mieszkańców, choć z warsztatów będą mogli korzystać wszyscy dorośli.

Projektowanie uniwersalne

Tak

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Celem projektu jest pozytywne ukierunkowanie energii, satysfakcja ze zdobywania i przekazywania wiedzy, rozwój, dawanie i otrzymywanie wsparcia, tworzenie więzi społecznych - międzypokoleniowych i wychodzących poza granice własnego środowiska, a wreszcie radość tworzenia i poczucie bycia pożytecznym. Wspólne majsterkowanie to znakomita możliwość integracji dorosłych mieszkańców miasta, wymiany pomysłów i doświadczeń, wzajemnej pomocy i inspiracji.

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1przeszkolenie z używania elektronarzędzi + BHP dla 20 soób x 480,-9600 zł
2instruktor 1 x 3 h x 52 tyg x 320,-49920 zł
3zakup materiałów na szkolenia i warsztaty20000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 79520 zł



Komentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy