Warsztaty stolarskie i tapicerskie na Oksywiu (1)

Projekt niewybrany w głosowaniu
BWitkowska
projektodawca

Skrócony opis projektu

Naprawy, przeróbki i dostosowywanie starych sprzętów do nowych potrzeb będą stanowić zasadniczą część warsztatów. Mieszkańcy będą mogli przynieść swoje meble i materiały i pracować pod okiem instruktorów. Projekt jest odpowiedzią na bardzo ważną potrzebę, jaką jest możliwość realizacji pasji, ale też dokonywania drobnych napraw sprzętów domowych osobom pozbawionym odpowiedniego miejsca i narzędzi.


Charakter projektu

Dzielnicowy, Oksywie

Typ projektu

Projekt duży

kategorie projektu

przestrzeń publiczna, edukacja, inna


Lokalizacja projektu - Adres

Przystań Śmidowicza 49

Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji

ul. Śmidowicza 49, Oksywie


Numery i obręby działek


Własność działek

---

Szczegółowy opis projektu

W ramach projektu planowane są następujące działania:
1. Zakup materiałów niezbędnych do przeprowadzenia szkoleń i zorganizowanych zajęć stolarskich i tapicerskich. Projekt uwzględnia wkład własny mieszkańców w postaci materiałów (np. stare meble, drewno, materiały drewnopochodne, tapicerskie, etc.)
3. Naprawy, przeróbki i dostosowywanie starych sprzętów do nowych potrzeb będą stanowić zasadniczą część warsztatów. Mieszkańcy będą mogli przynieść swoje meble i materiały i pracować pod okiem instruktorów. Projekt jest odpowiedzią na bardzo ważną potrzebę, jaką jest możliwość realizacji pasji, ale też dokonywania drobnych napraw sprzętów domowych osobom pozbawionym odpowiedniego miejsca i narzędzi.

Projekt jest skierowany do pełnoletnich mieszkańców Gdyni. Ważna jest atrakcyjność projektu dla mężczyzn, którzy często czują się pominięci w ofertach zajęć dla mieszkańców, choć z warsztatów będą mogli korzystać wszyscy dorośli.

Projektowanie uniwersalne

Tak

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Celem projektu jest pozytywne ukierunkowanie energii, satysfakcja ze zdobywania i przekazywania wiedzy, rozwój, dawanie i otrzymywanie wsparcia, tworzenie więzi społecznych - międzypokoleniowych i wychodzących poza granice własnego środowiska, a wreszcie radość tworzenia i poczucie bycia pożytecznym. Wspólne majsterkowanie to znakomita możliwość integracji dorosłych mieszkańców miasta, wymiany pomysłów i doświadczeń, wzajemnej pomocy i inspiracji.

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1przeszkolenie z używania elektronarzędzi + BHP dla 30 osób x 480,-14400 zł
2instruktor 2 x 3 h x 52 tyg x 320,-99840 zł
3materiały na zajęcia i szkolenia32000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 146240 złKomentarze


Erutirin

2021-10-31 09:19:15

.