Rozbudowa skateparku pod estakadą Kwiatkowskiego (1)

Projekt niewybrany w głosowaniu
Paweł Musiał (pawel@musial.me)
projektodawca

Skrócony opis projektu

Rollin, szerokości 3,66m i wysokości 2,50m, resi box/ step up resi o wysokości wybicia 1,80m, szerokości 3,66m, długości lądowania 3,5m o nieznacznym kącie nachylenia lądowania oraz mini quarter z półką. o wysokości 1,40m. Skatepark został zaprojektowany tak, aby połączyć go funkcjonalnie z minirampą z etapu I, zwycięskiego projektu z 2017 roku.


Charakter projektu

Dzielnicowy, Leszczynki

Typ projektu

Projekt duży

Kategorie projektu

sport i rekreacja


Lokalizacja projektu - Adres

Estakada Kwiatkowskiego na wysokości styku ul. Morskiej, Niemojewskiego i Drzymały

Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji

Teren Gminy w gestii ZDiZ w Gdyni znajdujący się pod Estakadą Kwiatkowskiego między ul. Niemojewskiego, Drzymały i Morską


Numery i obręby działek

512

Własność działek

M. Gdynia

Szczegółowy opis projektu

Skatepark został zaprojektowany tak, aby połączyć go funkcjonalnie z minirampą z etapu I, zwycięskiego projektu z 2017 roku. Obiekt ma zawierać element rozpędzający, tzw. Rollin, szerokości 3,66m i wysokości 2,50m, elementu treningowy, tzw. resi box/ step up resi o wysokości wybicia 1,80m, szerokości 3,66m, długości lądowania 3,5m o nieznacznym kącie nachylenia lądowania oraz element służący do zawracania, tzw. mini quarter z półką. o wysokości 1,40m. Nawierzchnia z kostki betonowej bezfazowej, po obu stronach najazdu na element b) należy wykonać pas bezpieczeństwa szerokości 1m. Element a) powinien posiadać schody metalowe prefabrykowane umożliwiające wejście na górę urządzenia.). Urządzenia w technologii umożliwiającej demontaż i ich przestawienie.

Projektowanie uniwersalne

Tak

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Celem projektu jest zagospodarowanie nieużytków znajdujących się pod Estakadą Kwiatkowskiego w kwartale ulic Morska – Ramułta – Niemojewskiego – Drzymały. Obecnie funkcjonuje tam rampa, która została oddana do użytku we wrześniu 2020 roku a jest zwycięskim projektem do Budżetu Obywatelskiego 2017. Miejsce cieszy się niesłabnącą popularnością z uwagi na zadaszenie obiektu. Dzięki temu fani rolek, deski, hulajnogi czy rowerów mogą bez problemu ćwiczyć akrobacje przez cały rok.

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1Dokumentacja projektowa25000 zł
2Elementy wyposażenia skateparku: a) elementu rozpędzającego, tzw. Rollin, szerokości 3,66m i wysokości 2,50m, b) elementu treningowego, tzw. resi box/ step up resi o wysokości wybicia 1,80m, szerokości 3,66m, długości lądowania 3,5m o nieznacznym kącie nachylenia lądowania c) elementu służącego do zawracania, tzw. mini quarter z półką. o wysokości 1,40m. Nawierzchnia z kostki betonowej bezfazowej, po obu stronach najazdu na element b) należy wykonać pas bezpieczeństwa szerokości 1m. Element a) powinien posiadać schody metalowe prefabrykowane umożliwiające wejście na górę urządzenia. Siatka zabezpieczająca zamontowanej nad elementami skateparku. Dojście z I etapu (szerokość 2 m) oraz elementy małej architektury (ławka, śmietnik i tablica z regulaminem).225000 zł
30 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 250000 zł



Komentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy