Aktywne przejście dla pieszych przy przystanku autobusowym Wiczlino Niemotowo (2)

Projekt niewybrany w głosowaniu
adrianwoz
projektodawca

Skrócony opis projektu

Inteligentny system bezpiecznego przejścia dla pieszych w rejonie pętli autobusowej Wiczlino-Niemotowo, informujący kierowcę pulsacyjnie o osobie poruszającej się na przejściu dla pieszych a także zbliżającej się do strefy przejścia (czujniki ruchu).Aktywne przejście jest tańszą alternatywą do sygnalizacji i nie utrudnia płynnego ruchu.


Charakter projektu

Dzielnicowy, Chwarzno-Wiczlino

Typ projektu

Projekt duży

kategorie projektu

komunikacja i organizacja ruchu


Lokalizacja projektu - Adres

ul Wiczlińska

Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji

Przejście dla pieszych, obok pętli autobusowej Wiczlino Niemotowo

Numery i obręby działek

działka nr 373

Własność działek

M. Gdynia

Szczegółowy opis projektu

Aktywne Przejście dla Pieszych składa się z czujników ruchu, punktowych elementów odblaskowych, biało-czerwonych pasów, znaków drogowych z lampami LED i nawierzchni antypoślizgowej. Co ważne, wszystkie te elementy aktywują się tylko w momencie, gdy do przejścia zbliża się pieszy. Dzięki temu kierowca odpowiednio wcześnie otrzymuje sygnał, że w rejonie pasów coś się dzieje. Projekt obejmuje zamontowanie systemu Aktywnego Przejścia dla Pieszych w pobliżu pętli Wiczlino-Niemotowo. Od strony najazdu element emituje pulsujące światło żółte (ostrzegawcze) natomiast od strony przejścia - światło białe ciągłe, które dodatkowo oświetla przejście dla pieszego

Wybudowanie takiego przejścia kosztuje pięć razy mniej, niż trzeba byłoby wydać na klasyczną sygnalizację świetlną. Nad standardową sygnalizacją świetlną, poza ceną, ma też tę zaletę, że nie każe czekać pieszemu na zmianę światła. Opcja ta umożliwi utrzymaniu płynnego ruchu samochodowego.

Projektowanie uniwersalne

Tak

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Celem projektu jest montaż lamp sygnalizujących zbliżanie się pieszego, do przejścia w newralgicznym miejscu, gdzie brak jest sygnalizacji świetlnej. Kierowcy często wyjeżdżają z lasu z dużą prędkością hamując dopiero gdy widzą kogoś na przejściu dla pieszych. Jest to jedyna droga dzieci na autobus do szkoły. Aktywne przejście dla pieszych to przede wszystkim znaczna poprawa bezpieczeństwa.

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1Sygnalizacja-aktywne przejście69000 zł
2dokumentacja projektowa16000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 85000 złKomentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy