Meble miejskie zaprojektowane przez dzieci. Podziemia Hal Targowych w Gdyni. (4)

Projekt niewybrany w głosowaniu
Klaudia Jarecka-Świeca (klajarecka@gmail.com)
projektodawca

Skrócony opis projektu

Podziemia Hal Targowych nabierają coraz ciekawszego charakteru przez rozwijające się w nim życie kulturalne, pracownie oraz warsztaty. W ramach projektu "Edukacja bez przymusu' dzieci projektowały wymarzoną pracownię. W trakcie warsztatów okazało się, że najważniejszym centrum zabawy i ich zainteresowań jest korytarz. W ramach projektu pojawiła się potrzeba wśród dzieci, aby stworzyć meble zainspirowane targowiskiem. We współpracy z projektantką Barbarą Stelmachowską zostały wypracowane meble mobilne umożliwiające szerokie ich wykorzystanie-np. przy zabawie jaki i przy wydarzeniach kulturalnych. Projekt mebli zostanie jeszcze udoskonalony wspólnie z dziećmi, w ramach projektu dzielnicowego.


Charakter projektu

Dzielnicowy, Śródmieście

Typ projektu

Projekt mały

Kategorie projektu

przestrzeń publiczna, kultura, edukacja


Lokalizacja projektu - Adres

Hale Targowe w Gdyni (podziemia)
ul. Wójta Radtkego 36, ul. Wójta Radtkego 38, ul. Wójta Radtkego 40

Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji

Meble miejskie przeznaczone do Hal Targowych w Gdyni zostały zaprojektowane przez dzieci. Stworzone prototypy umożliwiają zabawę, ale też pełnią funkcję siedziska dla osoby dorosłej.


Numery i obręby działek

nr. działki 984 obręb: ŚRÓDMIEŚCIE

Własność działek

M. Gdynia

Szczegółowy opis projektu

Zgłaszane meble zostały zaprojektowane przez dzieci w ramach projektu "Edukacja bez przymusu' realizowanego w podziemiach Hal Targowych. Dzieci projektowały wymarzoną pracownię. W trakcie warsztatów okazało się, że najważniejszym centrum zabawy i ich zainteresowań jest korytarz. Korytarz jest przestrzenią wspólną i ogólnodostępną. Właśnie na tym korytarzu odbyło się testowanie pomysłów - dzieci tworzyły swoje wymarzone miejsca.
Widzimy, że podziemia Hal Targowych nabierają coraz ciekawszego charakteru przez rozwijające się w nim życie kulturalne, pracownie oraz warsztaty. W ramach wspomnianego projektu partycypacyjnego pojawiła się potrzeba wśród dzieci, aby stworzyć meble imitujące targowisko, które przed działaniami warsztatowymi dzieci dokładnie zbadały. We współpracy z projektantką Barbarą Stelmachowską zostały wypracowane meble mobilne umożliwiające szerokie ich wykorzystanie - np. przy zabawie jaki i przy wydarzeniach kulturalnych. Chcemy zrealizować wymarzoną propozycję. aby pokazać dzieciom, że mają możliwość realizować swoje pomysły w mieście. Zaprojektowany mebel/meble będą służyły wszystkim osobom odwiedzającym podziemia Gdyńskich Hal Targowych.

Projektowanie uniwersalne

Tak

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Zgłaszane meble zostały zaprojektowane przez dzieci w ramach projektu "Edukacja bez przymusu' realizowanego w podziemiach Hal Targowych. Dzieci projektowały wymarzoną pracownię. W trakcie warsztatów okazało się, że najważniejszym centrum zabawy i ich zainteresowań jest korytarz. Korytarz jest przestrzenią wspólną i ogólnodostępną. Właśnie dla tego miejsca dzieci zaprojektowały mobile meble, które wyróżnią przestrzeń podziemia hal targowych.

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1zaprojektowanie na bazie projektów dzieci mebla miejskiego / mebli miejskich 3000 zł
2wykonanie zaprojektowanych mebla/mebli w tym zakup materiałów 6000 zł
3działanie warsztatowe, wprowadzenie dzieci w realizację ich inicjatywy 1000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 10000 zł



Komentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy