Plac z konstrukcjami przeznaczonymi do treningów ninja oraz biegów przeszkodowych za Stacją Pogotowia Ratunkowego (1)

Projekt niewybrany w głosowaniu
NinjaPark
projektodawca

Skrócony opis projektu

NINJA PARK będzie miejscem aktywności i rekreacji, zawierającym trzy rozbudowane konstrukcje, pozwalające na kompleksowy trening na świeżym powietrzu. Umożliwi on mieszkańcom Gdyni naukę technik pokonywania różnorodnych przeszkód, spotykanych na biegach typu Runmageddon oraz przygotowania się do popularnych programów telewizyjnych tj. Ninja Warrior. Wykonane z atestowanych materiałów konstrukcje, dadzą nieograniczone możliwości poszerzenia zdolności motorycznych. Dzieci oraz młodzież będą mogły zainteresować się sportem, wykorzystując instalacje jako plac zabaw typu „małpi gaj”. Ninja Park stworzy atrakcyjną infrastrukturę sportową dzielnicy Obłuże.


Charakter projektu

Dzielnicowy, Obłuże

Typ projektu

Projekt duży

Kategorie projektu

sport i rekreacja, przestrzeń publiczna


Lokalizacja projektu - Adres

Robotnicza 13, 81-180 Gdynia

Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji

Niezagospodarowana przestrzeń w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 6, za Miejską Stacją Pogotowia Ratunkowego na Obłużu.


Numery i obręby działek

Działka nr 1766, obręb ewidencyjny: Obłuże

Własność działek

M. Gdynia

Szczegółowy opis projektu

NINJA PARK będzie placem z wielofunkcyjnymi konstrukcjami, przeznaczonymi do treningów ninja oraz biegów przeszkodowych typu Runmageddon. Będzie on miejscem aktywności i rekreacji, które pozwoli na wspomaganie działań związanych z dbaniem o kondycję fizyczną oraz profilaktykę zdrowotną dorosłych, młodzieży oraz dzieci.

Biegi z przeszkodami (OCR) oraz tory ninja zyskują coraz większą popularność. Wychodzimy więc naprzeciw oczekiwaniom i chcemy stworzyć strefę do zapoznania się i uprawiania tych właśnie dyscyplin dla szerokiej rzeszy odbiorców. Czerpiąc inspirację ze znanego programu Ninja Warrior, stworzymy miejsce, które pozwoli nam, mieszkańcom Gdyni, na trening chwytu i mobilności na różnych płaszczyznach oraz poszerzenie zdolności motorycznych.

Oprócz treningu pokonywania przeszkód, konstrukcje Ninja Parku umożliwią gdynianom wykonanie treningów funkcjonalnych, koordynacyjnych i ogólnorozwojowych. Co ważne, ich wykorzystanie nie ograniczy się tylko do ćwiczeń pod biegi przeszkodowe. Dzieci i młodzież będą mogły dzięki nim zainteresować się sportem, wykorzystując je jako plac zabaw typu „małpi gaj”. Strefa Parku będzie również przestrzenią do organizacji warsztatów oraz zajęć sportowych dla uczniów z pobliskich szkół i klubów.

LOKALIZACJA:
Ze względu na umiejscowienie w dzielnicy Obłuże w Gdyni, Ninja Park będzie stanowił doskonałą bazę do rozbudowy infrastruktury sportowej okolicy. Będą to pierwsze profesjonalne konstrukcje treningowe tego typu w Gdyni!

Tuż obok strefy Parku znajduje się miejski parking samochodowy, co ułatwi dojazd chętnym do trenowania sportowcom.

WYPOSAŻENIE:
Ninja Park będzie zawierał trzy konstrukcje treningowe, tworzące miejsce do ćwiczeń i zabaw OCR. Konstrukcje będą się składać z wielu różnorodnych przeszkód – od prostych, przeznaczonych dla osób początkujących, do zaawansowanych, przeznaczonych dla profesjonalnych sportowców.

Największa konstrukcja (Multi Rig) oraz konstrukcja niższa (Low Rig) będą to tzw. klatki OCR - bogate w różnorodne wyposażenie przeszkodowe. Trzecia konstrukcja (Trawers) to przeszkoda znana z biegu Runmageddon - ścianka wspinaczkowa, składająca się z trzech segmentów, wyposażonych w chwyty wspinaczkowe. Chwyty będą rozmieszczone po obu stronach ścianek oraz na kilku różnych wysokościach i w różnych kolorach, aby umożliwić wielorakie kombinacje pokonywania tej przeszkody.

GŁÓWNE ZAŁOŻENIA KONSTRUKCJI:
• Wykonane z solidnych materiałów, odpornych na warunki atmosferyczne
• Certyfikowane przez Polski Instytut Badań i Certyfikacji zgodnie z normami PN-EN 16630:20015-06 oraz PN-EN ISO 20957:1:2-14
• Funkcjonalne i zróżnicowane – przykładowe elementy segmentów: monkey bar, tor z ringami, drabinki ruchome, hot wheels (obrotowe obręcze), wariat, salmon ladder, killer plank (deska), drążki do skoków, pszczelarz, liny, chwyty, kulki, ufo i nunchaka
• Elementy treningowe powinny być zabezpieczone w sposób utrudniający kradzież i dewastację

INSTALACJA:
W celu zapewnienia bezpieczeństwa, niezbędne jest wykonanie fundamentów oraz zapewnienie przestrzeni wolnej od elementów niezwiązanych z konstrukcjami.

Orientacyjne wymiary konstrukcji Multi Rig: ok. 16m x 4m
Orientacyjne wymiary konstrukcji Low Rig: ok. 6m x 4m
Orientacyjne wymiary konstrukcji Trawers: ok. 10m długości

Nawierzchnią pod urządzeniami Multi Rig i Trawers będzie piasek płukany, który zapewni bezpieczeństwo w razie upadku, ale także dostarczy atrakcję najmłodszym dzieciom, podczas treningu rodziców.

Aby dostosować Ninja Park na potrzeby niepełnosprawnych mieszkańców Gdyni, nawierzchnia pod strefą rozgrzewki oraz konstrukcją Low Rig będzie wykonana z poliuretanu. Pozwoli to osobom z niepełnosprawnością ruchową na bezpieczne korzystanie z tej części placu. Jednocześnie, w strefie rozgrzewki, zamontowane zostaną wieszaki na odzież wierzchnią oraz dodatkowe ławki z oparciem i podłokietnikami.

W Parku będzie możliwość trenowania o każdej porze roku oraz dnia, ponieważ zainstalowane zostaną dwie energooszczędne lampy solarne, które zapewnią komfort oraz bezpieczeństwo trenującym.

Tablica informacyjna z regulaminem będzie określać zasady użytkowania urządzeń.

Projektowanie uniwersalne

Tak

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

• Stworzenie miejsca aktywności i rekreacji
• Możliwość trenowania technik pokonywania przeszkód spotykanych podczas biegów OCR oraz programów typu Ninja Warrior
• Propagowanie nowoczesnych form aktywności fizycznej
• Profilaktyka zdrowotna dorosłych, młodzieży i dzieci
• Promocja ruchu na świeżym powietrzu
• Walka z otyłością, wadami postawy, depresją
• Rozszerzenie infrastruktury sportowej dzielnicy
• Stworzenie przestrzeni do organizacji zajęć sportowych
• Uatrakcyjnienie dzielnicy Obłuże

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1Projekt30000 zł
2Konstrukcja Multi Rig do ćwiczeń ogólnorozwojowych i treningów funkcjonalnych200000 zł
3Konstrukcja Low Rig do ćwiczeń ogólnorozwojowych i treningów funkcjonalnych62000 zł
4Konstrukcja Trawers35000 zł
5Fundamenty25000 zł
6Dostawa i montaż10000 zł
7Nawierzchnia (piasek) 210m246000 zł
8Nawierzchnia (poliuretan) 140m263000 zł
9Lampy solarne (2 sztuki)30000 zł
10Elementy małej architektury (ławka z oparciem i podłokietnikami, wieszaki na ubrania, tablica informacyjna z regulaminem)15000 zł
11Koszty utrzymania (3 lata)20000 zł
12Dojście chodnikiem do konstrukcji Low Rig (dostosowanie dla osób z niepełnosprawnościami)20000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 556000 zł



Komentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy