Pokaz niemego filmu z życia Gdynian z muzyką na żywo z okazji 100-lecia Gdyni (1)

Projekt niewybrany w głosowaniu
Martyna Pałczyńska
projektodawca

Skrócony opis projektu

W myśl hasła „Gdynia kocha film, film kocha Gdynię” nie wyobrażamy sobie innego miejsca na świętowanie SETNYCH urodzin Naszego miasta jak kino! Pamiętajmy, że Gdynia zdobyła tytuł Miasta Filmu UNESCO. W tym wyjątkowym dniu moglibyśmy zaprezentować czarno białe, nieme filmy z życia Gdynian, archiwa oraz dokumentacje filmową z dawnych lat. Wisienką na torcie byłoby zaproszenie Gdyńskiego artysty, kompozytora, który stworzyłby odpowiednią muzykę do prezentowanego filmu.


Charakter projektu

Miejski w ramach Jubileuszowego Budżetu Obywatelskiego (JBO)

Typ projektu

Projekt duży

Kategorie projektu

kultura


Lokalizacja projektu - Adres

Gdyńskie Centrum Filmowe, plac Grunwaldzki 2, 81-372 Gdynia

Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji

Gdyńskie Centrum Filmowe jest idealnym miejscem na realizacją projektu. Gdynia, jako Miasto Filmu UNESCO w samym sercu miasta posiada nowoczesny budynek przystosowany do organizacji wielu wspaniałych eventów. GCF jest miejscem kojarzonym z filmem, kulturą oraz wydarzeniami na wysokim poziomie i to właśnie dlatego wydarzenie takie jak pokaz filmu niemego z muzyką na żywo nie mogło by się odbyć gdzie indziej.


Numery i obręby działek


Własność działek

---

Szczegółowy opis projektu

Projekt zakłada realizację dwóch pokazów filmu niemego prosto z życia Gdynian z muzyką na żywo. Nic tak nie wbija w kinowy fotel jak projekcja filmu niemego w akompaniamencie muzyki granej na żywo. Muzycy będą rozmieszczeni na bocznych końcach sceny, dzięki czemu dostarczą maksimum wrażeń jednocześnie nie zasłaniając obrazu. Wydarzenie jest skierowane do mieszkańców szukających swoich przodków w materiale filmowym oraz do fanów Gdyni, którzy dzięki projekcji będą mieli okazję zobaczyć miasto sprzed lat. Zainteresowani wydarzeniem będą również wszyscy, którzy interesują się muzyką lub po prostu chcą spędzić czas w ciekawy sposób.
Pokaz odbywałby się w Gdyńskim Centrum Filmowym. Organizacja pokazu w kinie sprawi, że ludzie poczują się swobodnie. Muzyka często kojarzona jest z teatrem, miejscem gdzie trzeba się odpowiednio ubrać i zachowywać. Kino przybliży mieszkańcom kulturę na wysokim poziomie bez zbędnego stresu.
Sala Warszawa pomieści jednorazowo 227 osób. Bezpłatne wejściówki mogłaby wydawać kasa kina. Dodatkowo, aby z wydarzenia mogło skorzystać jak najwięcej osób jeden z pokazów będziemy transmitować na żywo na wybranej platformie.
Pokazy zaplanowaliśmy na setne urodziny naszego miasta. W myśl hasła „Gdynia kocha film, film kocha Gdynię” nie wyobrażamy sobie innego miejsca na świętowanie jak kino! Pamiętajmy, że nasze miasto zdobyło tytuł Miasta Filmu UNESCO. W tym wyjątkowym dniu moglibyśmy zaprezentować czarno białe, nieme filmy z życia Gdynian, archiwa oraz dokumentacje filmową z dawnych lat. Wisienką na torcie byłoby zaproszenie Gdyńskiego artysty, kompozytora, który stworzyłby odpowiednią muzykę do prezentowanego filmu.

Projektowanie uniwersalne

Nie

Uzasadnienie projektowania uniwersalnego:

Projekt z założenia jest dostępny dla każdego. Są jednak czynniki sprawiające, że część osób nie skorzysta z tego wydarzenia. Przykładowo osoby chorujące na autyzm ze względu na głośność projekcji oraz ciemność panującą na sali mogą czuć dyskomfort. Dodatkowo ogranicza nas ilość miejsc na sali. Największa sala w GCF pomieści 227 osób. Chcemy jednak transmitować jeden z pokazów na wybraną platformę. Budynek jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością. W GCF znajdują się dwie windy, które umożliwiają przemieszczanie się po budynku. Mimo potencjalnych przeszkód sam projekt skierowany jest do szerokiego grona odbiorców i z założenia nie ma na calu wykluczania.

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Projekt powstał z myślą o mieszkańcach, którzy kochają kulturę, muzykę i film. Połączenie tych trzech pasji prowadzi nas prosto na pokaz filmu z muzyką na żywo. Chcemy, aby każdy miał możliwość skorzystania z tak wyjątkowego wydarzenia. Mieszkańcy często rezygnują z rozrywki ze względu na cenę. Dzięki organizacji wydarzenia w ramach Budżetu Obywatelskiego, każdy dostanie szansę na uczestnictwo. Sądzimy, że wydarzenia kulturalne są potrzebne i dzięki nim mieszkańcy mają przestrzeń do odpoczynku.

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1Wynagrodzenie muzyków (2 pokazy po 3,5 tys. każdy)7000 zł
2Koszt nagłośnienia sali (2 pokazów po 1,5 tys. każdy)3000 zł
3Koszt przygotowania grafik promujących wydarzenie 500 zł
4Koszt obsługi technicznej (2 pokazy po 500zł każdy)1000 zł
5Koszt pozyskania kopii filmowej (2 filmy po 750zł każdy)1500 zł
6Koszt wydruku plakatów promujących wydarzenie (plakaty na 2 pokazy oraz plakat główny)900 zł
7Koszt wynajmu sali w Gdyńskim Centrum Filmowym (2 pokazów po 3 tys. każdy)6000 zł
8Koszt realizacji transmisji na żywo12300 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 32200 zł



Komentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy