Przystosowanie ścieżki i trawnika przed przedszkolem nr 28 do potrzeb mieszkańców, zwłaszcza poruszających się z wózkami dziecięcymi i ludzi z niepełnosprawnością ruchową

W trakcie weryfikacji szczegółowej
Małgorzata Daniel
projektodawca

Skrócony opis projektu

Celem projektu jest ułatwienie dotarcia do przedszkola dzieciom oraz ich rodzicom, a także sprawniejsze poruszanie się po terenie mieszkańcom, a zwłaszcza ludziom z niepełnosprawnością ruchową (np. osobom starszym chodzącym przy tzw. chodzikach) i rodzicom, których dzieci korzystają z wózków dziecięcych.


Charakter projektu

Dzielnicowy, Witomino

Typ projektu

Projekt duży

Kategorie projektu

zieleń i ochrona środowiska, przestrzeń publiczna


Lokalizacja projektu - Adres

ul. Narcyzowa 1 Gdynia

Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji

Trawnik przed przedszkolem nr 28 przy ul. Narcyzowej w Gdyni


Numery i obręby działek

Działka numer 354, Obręb Witomino-Radiostacja, numer obrębu 0028

Własność działek

spółdzielnia

Szczegółowy opis projektu

Projekt zakłada utworzenie utwardzonej ścieżki długości ok. 50m wykonanej z grubego żwiru z dodatkiem drobnego grysiku wzmocnionej betonowymi obrzeżami położonej wzdłuż płotu przedszkola i zakładów sąsiadujących z nim w miejscu obecnie używanej wydeptanej ścieżki.
Projektowana ścieżka o szerokości ok.1,5m (tak aby mogły minąć się 2 wózki) powinna znajdować się w odległości ok. 1m od płotu przedszkola. Od strony wejścia do przedszkola wjazd na ścieżkę powinien być dostosowany dla wózków dziecięcych oraz osób z niepełnosprawnościami - obniżenie krawężnika przy wjeździe. W obszarze wzdłuż płotu przedszkola zaplanowano nasadzenie żywopłotu składającego się z pokrzywnicy kalinolistnej o atrakcyjnym jasnożółtym kolorze liści. Od strony granicy z zakładami pracy przy ul. Narcyzowej w miejscu zacienionym zaplanowano usunięcie kilku samosiewów klonu pospolitego oraz dzikiej śliwy, pozostawienie dwupniowego okazu wierzby oraz nasadzenie kilku krzewów laurowiśni w układzie żywopłotu.
W najniższym punkcie założenia zaplanowano utworzenie rabaty retencyjnej wielkości ok. 5m2 z roślinnością, która zapewni przejmowanie nadmiaru wód opadowych (np. wierzba karłowata, języczki, kosaćce, funkie, sadziec konopiasty)
Dodatkowo dla poprawy walorów estetycznych całości założenia w okolicy lampy oświetleniowej na środku trawnika zaplanowano nasadzenie o układzie centralnym składające się z ozdobnych krzewów (np. oczar pośredni, budleja Dawida, tawuła japońska, trzmielina, hebe) oraz kwitnących bylin (np. jeżówki, ostróżki, rudbekie, astry nowobelgijskie, floksy, łubin, liatra kłosowa, ciemierniki, bodziszki).

Projektowanie uniwersalne

Tak

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Celem projektu jest ułatwienie dotarcia do przedszkola dzieciom oraz ich rodzicom, a także sprawniejsze poruszanie się po terenie mieszkańcom, a zwłaszcza ludziom z niepełnosprawnością ruchową (np. osobom starszym chodzącym przy tzw. chodzikach) i rodzicom, których dzieci korzystają z wózków dziecięcych.

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1Projekt - część wymagana w założeniach Budżetu Obywatelskiego25000 zł
2Pielęgnacja zieleni przez okres 3 lat gwarancji (30% łącznego kosztu materiału roślinnego) część wymagana w założeniach Budżetu Obywatelskiego1500 zł
3Tablica informacyjna o realizacji inwestycji z Budżetu Obywatelskiego2000 zł
4Żywopłot 3 mb od strony zakładów przy ul. Narcyzowej300 zł
5Nasadzenia 12 sztuk krzewów średniej wielkości w obrębie trawnika1020 zł
6Założenie rabaty bylinowej 16 m2 wokół krzewów 4800 zł
7Usuwanie samosiewów o średnicy pnia od 3 cm do 14 cm 4 szt. 8000 zł
8Inwentaryzacja zieleni do 10 jednostek inwentaryzacyjnych1000 zł
9Założenie rabaty retencyjnej 5m23750 zł
10Utworzenie ścieżki z nawierzchni mineralnej wodoprzepuszczalnej dł. 50m, szer. 1,5 m (400 zł/m2))30000 zł
11Obrzeża betonowe przy ścieżce po obu stronach 100 m (70 zł/mb)7000 zł
12Żywopłot wdłuż płotu przedszkola 30 m3000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 87370 zł



Komentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy