Teatrzyki, warsztaty kulturalno-edukacyjne i uzupełnienie zbiorów biblioteki Pogórze

W trakcie weryfikacji szczegółowej
Justyna Dzikowska (justynadzikowskab@gmail.com)
projektodawca

Skrócony opis projektu

Projekt jest odpowiedzią na potrzebę dzielnicy Pogórze, ma zapewnić wartościowe spotkania z kulturą dostępną dla każdego niedaleko miejsca zamieszkania. Opiera się na kreatywnych zajęciach przybliżających kulturę i naukę. Przewidziane działania zapewnią rodzinną rozrywkę podczas spotkań teatralnych, integrację rodzinną na warsztatach muzyczno-rytmicznych, aktywne uczestnictwo w warsztatach eksperymentów naukowych. Zakup nowych książek oraz organizowanie wydarzeń kulturalnych to świetny sposób na promowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodzin, które odwiedzą bibliotekę podczas warsztatów. Działania te rozwijają miłość do książek, kultury i sztuki i integrują lokalne społeczności.


Charakter projektu

Dzielnicowy, Pogórze

Typ projektu

Projekt mały

Kategorie projektu

kultura, edukacja


Lokalizacja projektu - Adres

Admirała Kazimierza Porębskiego 21 - Biblioteka Pogórze

Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji


Numery i obręby działek


Własność działek

---

Szczegółowy opis projektu

W ramach projektu zorganizowanych zostanie cykl bezpłatnych spotkań o charakterze kulturalnym i artystycznym otwartych dla szerokiego grona odbiorców. Lokalna biblioteka stanie się miejscem wspólnym; podjęte działania umożliwią popularyzację czytelnictwa i dotarcie z ofertą kulturalną biblioteki do większej liczby mieszkańców. Odbiorcami projektu są dzieci, młodzież i całe rodziny, chcące wspólnie, twórczo spędzić czas.
Działania w ramach projektu: (od lutego do listopada 2025 r.):
Spotkania teatralne dla rodzin (interaktywne spektakle pozwolą małym widzom na wzięcie czynnego udziału w widowisku)
Rodzinne warsztaty muzyczno-rytmiczne (spotkania wprowadzające w świat muzyki, ruchu, tańca, które stymuluje wszystkie zmysły. Przewidujemy spotkania z Gordonkami dla dzieci do 2 roku życia, ruchowe warsztaty muzyczne dla dzieci od 2 do 6 roku życia i ogólnorozwojowe zajęcia ruchowe).
Warsztaty z elementami eksperymentów naukowych (pozwolą przekazać dzieciom praktyczną wiedzę z dziedzin takich jak chemia, fizyka, przyroda, czy ekologia, umożliwią doświadczanie i eksperymentowanie)
Warsztaty artystyczne (dadzą możliwość rozwinięcia zdolności manualnych)
Warsztaty LEGO-robotyka (bazujące na ogromnej popularności klocków LEGO warsztaty uczą kreatywności i pozwalą zdobyć widzę o otaczającym świecie).
Uzupełnianie zbiorów (zakup książek, gier planszowych i audiobooków) pomoże w stworzeniu bogatej i zróżnicowanej oferty, która odpowiada na potrzeby różnych grup użytkowników – od dzieci i młodzieży po dorosłych i seniorów. Takie działanie pozwala na poszerzenie grupy odbiorców projektu. Planowane uzupełnianie zbiorów będzie wpływać na rozwój biblioteki i jej wizerunku, a także na jakość usług, które mogą przyciągnąć nowych użytkowników i sprawić, że będą regularnie korzystać z zasobów bibliotecznych.

UWAGA:
Budżet skalkulowano w oparciu o koszty planowane. W trakcie realizacji projektu zaplanowane kwoty mogą zostać przesunięte pomiędzy poszczególnymi pozycjami budżetu przedsięwzięcia, tak aby nie uległa zmianie ogólna kwota projektu. Przesunięcia mogą dotyczyć również podanych terminów, z powodów niezależnych od organizatora. Zakładamy możliwość zorganizowania dodatkowych spotkań, o ile realne koszty będą niższe niż zakładane.

Projektowanie uniwersalne

Tak

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Projekt jest kontynuacją wcześniejszych działań biblioteki jako miejsca animacji życia społecznego. Ma na celu zwiększenie liczby inicjatyw kulturalnych w oddalonej od centrum dzielnicy Pogórza, poprzez włączenie mieszkańców w cykl darmowych spotkań teatralnych, warsztatowych, muzycznych i ruchowych. Ideą przewodnią jest rozwój poprzez wspólną zabawę, integrację i aktywizację lokalnej społeczności. Polegać ma na stworzeniu przestrzeni, która angażuje rodziny w kreatywne działania edukacyjne.

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1Teatry dla dzieci (8 spotkań)6500 zł
2Rodzinne warsztaty rytmiczno-ruchowe (około 14 spotkań)3300 zł
3Warsztaty LEGO-robotyka (10 spotkań)2000 zł
4Warsztaty eksperymentów naukowych (4 spotkania)2200 zł
5Rodzinne warsztaty artystyczno-rękodzielnicze (6 spotkań)3000 zł
6Zakup nowych książek i gier planszowych3000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 20000 zł



Komentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy