Integracyjne zajęcia muzyczne i ruchowe w przestrzeni Gdyńskiej Fundacji „Dom Marzeń” dla osób z niepełnosprawnościami, ich opiekunów oraz mieszkańców dzielnicy.

W trakcie weryfikacji szczegółowej
wiktoriagoral
projektodawca

Skrócony opis projektu

Projekt ma na celu integrację społeczności Małego Kacka poprzez zajęcia muzyczne i ruchowe, skierowane do osób z niepełnosprawnościami, ich opiekunów oraz mieszkańców dzielnicy. Regularne warsztaty poprawią dobrostan uczestników, wspierając rozwój emocjonalny, komunikację i aktywność fizyczną. To szansa na wspólne spędzanie czasu, nawiązywanie relacji i budowanie otwartego, wspierającego środowiska. Głosując na ten projekt, pomagasz tworzyć przestrzeń przyjazną wszystkim!


Charakter projektu

Dzielnicowy, Mały Kack

Typ projektu

Projekt mały

Kategorie projektu

sport i rekreacja, kultura, zdrowie i polityka społeczna, inna


Lokalizacja projektu - Adres

Ul. Strzelców 28,
81-586 Gdynia

Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji

Ze względu na fakt, iż Fundacja „Dom Marzeń” na co dzień zajmuję się opieką i wsparciem osób z niepełnosprawnościami, zajęcia będą prowadzone w budynku Fundacji „Dom Marzeń”. Jest to obiekt całkowicie przystosowany do osób z niepełnosprawnościami, dysponuje dużą salą i niezbędnym zapleczem. Obecnie brakuje w obrębie Małego Kacka tak dobrze dostosowanego obiektu.


Numery i obręby działek


Własność działek

---

Szczegółowy opis projektu

Projekt obejmuje cykl regularnych zajęć muzykoterapeutycznych oraz zajęć ruchowych o inkluzyjnym charakterze - 18 spotkań na przestrzeni 10 miesięcy dla grupy około 15-osobowej. Zajęcia będą dostępne dla osób z niepełnosprawnością, ich opiekunów oraz mieszkańców dzielnicy Mały Kack, co sprzyja budowaniu otwartego i wspierającego środowiska.
Zajęcia muzyczne w formie muzykoterapii społecznościowej pozwolą na poprawę komunikacji, budowanie relacji oraz rozwój emocjonalny uczestników poprzez wspólne śpiewanie, granie na instrumentach i improwizację muzyczną. Warsztaty będą dostosowane do możliwości uczestników, a ich forma będzie elastyczna, by każdy mógł brać w nich udział na własnych warunkach.
Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanego muzykoterapeutę, który ukończył studia magisterskie ze specjalizacją „Muzykoterapia”, posiada wykształcenie w zakresie oligofrenopedagogiki oraz posiada certyfikację Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów lub udokumentowane co najmniej 3-letnie doświadczenie w prowadzeniu muzykoterapii.
Zajęcia ruchowe będą prowadzone przez specjalistę z zakresu aktywności fizycznej i terapii ruchowej, który ukończył studia z zakresu fizjoterapii lub wychowania fizycznego lub posiada kwalifikacje trenerskie w dziedzinach pokrewnych, ma co najmniej 3-letnie doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnościami.
Ćwiczenia ruchowe będą dostosowane do możliwości i potrzeb uczestników. W planie znajdą się elementy terapii ruchem, ćwiczenia poprawiające koordynację i równowagę, a także formy aktywności sprzyjające relaksacji i rozładowaniu napięcia.
Projekt zakłada także działania inkluzyjne, umożliwiające uczestnikom i ich opiekunom lepsze poznanie się oraz wymianę doświadczeń. Dzięki realizacji tych zajęć osoby z niepełnosprawnościami będą miały szansę na większe włączenie w życie lokalnej społeczności, a mieszkańcy Małego Kacka zyskają przestrzeń do wspólnej aktywności i nawiązywania relacji.

Projektowanie uniwersalne

Tak

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Celem projektu jest integracja społeczności Małego Kacka poprzez organizację zajęć muzycznych i ruchowych. Projekt skierowany jest do osób z niepełnosprawnościami, ich opiekunów oraz mieszkańców, co pozwoli na budowanie więzi, wzmacnianie relacji oraz poprawę dobrostanu uczestników. Brak takich inicjatyw w dzielnicy powoduje, że wiele osób pozostaje w izolacji, a ich potrzeby w zakresie aktywizacji społecznej i zdrowotnej nie są zaspokojone.

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1Prowadzenie zajęć ruchowych – 18 spotkań x 1,5 godz., stawka 200 zł /godz.5400 zł
2Prowadzenie zajęć muzykoterapeutycznych – 18 spotkań x 1,5 godz, stawka 200 zł/godz.5400 zł
3Wynajem sali w Domu Marzeń – w sumie 36 zajęć, stawka 150 zł/ zajęcia5400 zł
4Zakup instrumentów perkusyjnych i terapeutycznych – zestaw (bębenki, tamburyny, dzwonki, marakasy itp.)800 zł
5Zakup sprzętu do zajęć ruchowych – zestaw (maty, taśmy, piłki, drobny sprzęt itp.)600 zł
6Materiały drukowane i promocyjne – plakaty, ulotki, grafiki do mediów, promocja w mediach oraz social mediach300 zł
7Koordynacja i organizacja projektu – kontakt z uczestnikami, harmonogram, koordynowanie promocją itp.2100 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 20000 zł



Komentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy