Festiwal sztuki w przestrzeni publicznej - tymczasowa, przenośna galeria sztuki, instalacje i warsztaty w otwartej przestrzeni Kamiennej Góry (6)

Projekt niewybrany w głosowaniu
kultura1
projektodawca

Skrócony opis projektu

Festiwal Sztuki na ulicach miasta dla wszystkich mieszkańców Gdyni, pokazujący piękno dzielnicy. Festiwal ‘przenośnej galerii sztuki’ odbędzie się na Kamiennej Górze i będzie związana z tematyką morską. Artyści dla mieszkańców przygotują prace artystyczne, które będą zdobiły dzielnicę. Dodatkowo jest to szansa dla gdyńskich artystów, którzy będą mogli wysyłać swoje prace artystyczne i brać udział w otwartym konkursie. Efektywnie podświetlone budynki, dzieła sztuki, zajęcia dla rodzin z dziećmi, spacery z przewodnikiem, warsztaty z artystami i kameralne koncerty. W przypadku powodzenia festiwalu, koncepcja mogłaby być kontynuowana przez miasto Gdynia, wydarzenie ma przygotować mieszkańców d


Charakter projektu

Ogólnomiejski

Typ projektu

Projekt duży

Kategorie projektu

kultura


Lokalizacja projektu - Opis lokalizacji

Dzielnica Kamienna Góra

Numery i obręby działek


Własność działek

---

Szczegółowy opis projektu

Projekt polega na stworzeniu dwudniowego, letniego festiwalu sztuki w przestrzeni miasta – wydarzenia otwartego, dostępnego dla wszystkich. Temat festiwalu będzie poświęcony morzu- tematyka morska.
Projekt odpowiada na potrzebę zwiększenia dostępu mieszkańców Gdyni do sztuki współczesnej w różnej formie np. wizualizacje - efektowne oświetlenie terenów zielonych, budynków, dźwiękowe opowieści, instalacje interaktywne. Festiwal umożliwi bezpośredni kontakt uczestników z artystami np. poprzez warsztaty artystyczne.
Oferta festiwalu skierowana jest głównie do mieszkańców Gdyni, a program będzie konsultowany z mieszkańcami dzielnicy, w której festiwal będzie miał miejsce.
Artyści – wystawcy zostaną wybrani w otwartym konkursie przez komisję składającą się z instytucji organizujących wydarzenie.
Festiwal zakłada organizację:
• 10 prac artystycznych/instalacji w przestrzeni dzielnicy (w tym jedna przygotowana przez jednego z artystów wspólnie z mieszkańcami)
• 4 warsztaty artystyczne dla uczestników festiwalu
• 6 spacerów z przewodnikami
• 1 punktu organizacyjnego – biura festiwalowego z pełną informacją i mapką festiwalu
• 1 kameralny koncert – zakończenie festiwalu na scenie na tarasie Kamiennej Góry

W organizacji festiwalu będą uczestniczyć wolontariusze (ok. 20 osób) wyłonieni w otwartym naborze.
Sugerowani partnerzy: Wydział Kultury, Muzeum Miasta Gdyni, Stowarzyszenie Halo Kultura, Art in Public Space, TuBaza, zewnętrzni sponsorzy.
Załącznikiem do projektu jest koncepcja kuratorska artystki Natalii Zalewskiej, która objęta jest prawami autorskimi i również przygotuje prace pod kontem festiwalu.

W przypadku powodzenia festiwalu, koncepcja mogłaby być kontynuowana przez miasto Gdynia –festiwalu wędrującego, gdzie co roku odbywałby się w innej dzielnicy Gdyni, będzie dzięki temu prezentował walory dzielnicy, pokazywał ją oczami artystów, eksponował charakter miejsca.
W 2026 roku będziemy obchodzić 100-lecie uzyskania praw miejskich przez Gdynię. W przypadku sukcesu Festiwalu w 2020 roku, mógłby stanowić cykl wydarzeń artystycznych poświęconych naszemu miastu, będących częścią obchodów jubileuszu i przygotowaniem do wspólnego świętowania przez mieszkańców.

Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowe części zadania (m.in. opis, cena ilość) Koszt (cena x ilość)
1Realizacja 10 punktów – interwencji artystycznych (materiały, realizacji, honoraria, licencje) 50000 zł
2Przeprowadzenie artystycznych warsztatów z mieszkańcami podczas których powstanie jeden z punktów – instalacji (3x6 godz.)3000 zł
3Koszty pobytu artystów w Gdyni 15000 zł
4Przeprowadzenie warsztatów artystycznych podczas festiwalu 2000 zł
5Materiały na warsztaty1000 zł
6Wynagrodzenia dla przewodników spacerów1200 zł
7Druk materiałów informacyjno-promocyjnych500 zł
8Projekty materiałów informacyjno-promocyjnych1000 zł
9Reklama w mediach społecznościowych1000 zł
10Wynajem namiotów do punktu informacyjnego (2 sztuki)3000 zł
11Ochrona imprezy1000 zł
12Ubezpieczenie imprezy 200 zł
13Ubezpieczenie wolontariuszy 500 zł
14Technika sceniczna4000 zł
15Honorarium dla zespołu muzycznego5000 zł
16Koncepcja kuratorska ( w tym dodatkowa promocja wydarzenia grafiki, marketing)12000 zł
17Koordynacja10000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 110400 zł



Komentarze


Cyprian Ożóg-Orzegowski

2019-04-10 09:59:37

Cześć!
Fajny pomysł. Ja składałem mały projekt na Park Performance-Pamięć Chwili. Też w parku na Kamiennej Górze i trochę z myślą o kontynuowaniu go w przyszłości. Bardzo się cieszę, że taki pomysł j

kultura1

- Autor projektu

2019-05-24 12:58:39

Dziękuję! Super, zawsze można połączyć siły! :) Tak, doszły mnie słuchy o Park Performance -Pamięć Chwili! Popieram :)